Ruotsin Olalla oli suuret luulot

Se oli varmaan ihan vakuuttunut että voitto saadaan nyt svärjelle...mutta rehellisyyden nimissä se esitys oli järkyttävä ja ukko vielä JÄRKYMPI!!
Homppeli oli näemmä niin itseään täynnä että aivan oikein kun jäi häntäpäähän häpeämään :D ja mikä mukavinta että hävisi vielä suomelle :D

Nyt on sitten hyvä kaivaa syitä huonoon menestykseen vaikkapa kuvakulmista jotka eivätä tehneet hälle oikeutta tai muuten vaan "Paskoista kisoista"
Ola oli helvetin huono häviäjä...
131228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

... eihän se ole Olan vika, että sattuu edustamaan maailman itseriittoisinta kansaa, josta löytyvät myös maailmanhistorian huonoimmat häviäjät.

Äänestä

En olisi välttämättä halunnut nähdä sitä ilman paitaa siinä esityksen lopussa. Ei ihan paras näky.

Äänestä

En viitsi olla yhtä fiksu kuin sinä ja käyttää noita voimasanoja tällaisessa yleisessä keskustelussa..
Vaikka et satu pitämään kappaleesta tai sen esittäjästä, niin tarvitse negatiiviseen sävyyn puhua hänen suuntautumuksestaan. Todella lapsellista!
Mielestäni The Arkilla oli tämän kisan paras biisi Hannan lisäksi. Kyse on musiikillisesta suuntauksesta nimeltä Glamrock johon kuuluu kaikenlainen poseeraaminen, glitteri ja näyttävät vaatteet ja lavasteet. Pojat soittivat aivan huippuhyvin ja vetivät oman genrensä mukaisesti aivan järjettömän hienon 3 minuuttisen. Vastaavanlaisia bändejä Suomessakin on, kuten Hanoi Rocks, Negative tai Suomen finaalissa ollut Jann Wilde and Rose avenue. Mielestäni glamrock on yksi parhaimmista musiikin genreistä.

Äänestä
  • Täyttä sontaa.Turha elvistellä millään genreillä,puhut asioista, joista et mitään ymmärrä ja yrität leikkiä älykästä.HO HOIJAA.

    Äänestä

  • ilmiselvä homppeli...ruotsalainen kukkakeppi viimisen päälle :D

    Äänestä

No äläpäs nosta meteliä tyhjästä. Helvettiin meni suomellekin. Onneksi olkoon jos omat toivomuksesi sortuivat hornan tuuttiin.

Äänestä
  • sillä sekä Ola että ruotsalaiset osoittivat olevan huonoja häviäjiä ruikutuksillaan...

    Äänestä

  • tyhjästä... kirjoitti:

    sillä sekä Ola että ruotsalaiset osoittivat olevan huonoja häviäjiä ruikutuksillaan...

    Samoin, suomalaiset olivat vielä huonompia ruikuttajia, kun ei voitto tullut, huu haa. Tyhjät tynnyrit kolisee eniten. Hyvä että meni niinkun meni, Ballaadit eläköön, enemmän sitä.

    Äänestä

  • tiikeriraitanen kirjoitti:

    Samoin, suomalaiset olivat vielä huonompia ruikuttajia, kun ei voitto tullut, huu haa. Tyhjät tynnyrit kolisee eniten. Hyvä että meni niinkun meni, Ballaadit eläköön, enemmän sitä.

    Täytyy vain myöntää,että ruotsalaiset munas itsensä.Olisivat sentään säilyttäneet kunniansa,JOS eivät olisi ruikuttaneet ennen kisoja ja jälkeen päin (etenkin Ola Salo) ja sitten vielä se pressiryntäys...Olisivat voineet edes vähän harkita tempaustaan.

    Äänestä

JepJep! Vaikutti kyllä, että luulot on pojalla suuremmat kuin kyvyt. Osoittihan sen sijotuskin kisoissa.
Huono häviäjä tuntuu olevan, kun pitää syytä huonoon menestykseen hakea " huonoista kuvakulmista".

Äänestä

Kyllähä oikee kuvakulma olisi parantanut Olan sijoitusta jos vaikka kamera olisi kuvannut koko ajan yleisöä, eikä The Arkia! Nauratti ku bändin jäsenet sanoi että oli huonot jälki bileet et piti lähteä pois sieltä, no siitähä ne bileet sitte vasta paranikii ku saatii puppelipojat pois sieltä nurkista pyörimästä.

Äänestä

Olan laulaminen livenä ei ollut hääviä kuunneltavaa sekään. Jos olis musiikki saanu tulla playbackina ois menny paremmin.

Äänestä
  • Ola on tajuttoman hyvä livenä. Ei sitä yhden vedon perusteella voi tulkita. Ola on oikeasti mielettömän karismaattinen ja huumorintajuinen lavalla. Ja laulu on mahtavaa. Olasta tulisi loistava musikaali-artisti. Ehkä juuri jonkun viisujen kaltaisen yhden vedon systeemissä ei kannata tuomita Olaa huonoksi. Hej ja Ola, Hej ja Sverige! Dom gjorde väldigt bra.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


itsestään... kirjoitti:

Se oli varmaan ihan vakuuttunut että voitto saadaan nyt svärjelle...mutta rehellisyyden nimissä se esitys oli järkyttävä ja ukko vielä JÄRKYMPI!!
Homppeli oli näemmä niin itseään täynnä että aivan oikein kun jäi häntäpäähän häpeämään :D ja mikä mukavinta että hävisi vielä suomelle :D

Nyt on sitten hyvä kaivaa syitä huonoon menestykseen vaikkapa kuvakulmista jotka eivätä tehneet hälle oikeutta tai muuten vaan "Paskoista kisoista"
Ola oli helvetin huono häviäjä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu