mun iho on varmaan couperosa. liikunnan ja saunan jälkeen punottaa rumasti. myös jos juon alkoholia, niin posket punottaa ikävästi :(
käytän lumenen meikkipuuteria ja body shopin aurinkopuuteria. nyt olen harkinnut ostaa meikkivoiteen kun ei nuo peitä punaisutta.
olen melko vaaleaihoinen. mikä olisi hyvä meikkivoide? onko lumenella hyviä?
käytän lumenen meikkipuuteria ja body shopin aurinkopuuteria. nyt olen harkinnut ostaa meikkivoiteen kun ei nuo peitä punaisutta.
olen melko vaaleaihoinen. mikä olisi hyvä meikkivoide? onko lumenella hyviä?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hei!Olen itse käyttänyt omalle iholleni seuraavaa tuotetta Oriflamelta nimeltään Calm Down. Siinä on sellainen värisävy joka häivyttää punaisuutta heti. Muutenkin tunnen, että voide on auttanut ihon punaisuuteen. Itselläni on ystävä jolta olen tuotteen ostanut.
En menis laittamaan oriflamea naamaan jos oot siitepölyallerginen tai atooppinen. Nämä tuotteet sisältävät kaikenlaisia säilöntäaineita jotka ovat toksisia ja myös mineraaliöljyä ja kasviuutteita jotka saattavat saada naaman kunnolla punaiseksi. Älä osta kakkaa vaikka kaikki tyrkyttää. Osta hajusteeton, mineraaliöljytön säilöntäaineeton hyvä tuote. Mene apteekkiin tai tilaa dermalogican tuotteita, Providan tai Santen meikkivoiteita jne. Panosta naamaasi
Hmm. itselle tuo tuote ainakin sopii vaikka olen sekä atooppinen iholtani, että minulla on tuota couperoosaa. Mutta jokainen saa itse päättää mitä tuotetta käyttää. Jos haluaa maksaa itsensä kipeäksi niin valinta on vapaa.
Oriflamen tuotevalikoimissa on hajustettomia tuotteita joten ei aiheuta allergisia reaktioita. Erityisen hyvä tuote, jota olen käyttänyt atoppiselle iholleni on Moisture Concentrate SPF 15 - Moisture Concentrate SPF 15 paljon huokeampihintainen kuin apteekin vastaavat tuotteet.
Pyydä vaikka näytteitä sillä niitä on yhteyshenkilöillä tarjolla niin varmistat tuotteen sopivuuden itsellesi ja mikä parasta tuotteissa on myös palautusoikeus. Kaupassa onkin vaikea viedä käytetty tuote takaisin. Joten se etu kannattaa ottaa huomioon.
Niin ja nimimerkille vielä oletkohan itse edes kokeillut tuotteita..
neutraloi punaisuutta. Voit käyttää sitä mieleisesi meikkivoiteen kanssa. Toimii.
Mäkään en usko tohon Oriflameen enkä vaivaituisi kokeilemaankaan. Luotan ennemmin ammattitaitoisiin Sokoksen ja Stockmannin myyjiin kuin kuvastoon ja tuttuun ihmiseen, joka hankkii itselleen lisätienestejä kauppaamalla tavaraa kavereillensa. Tämä mun mielipide enkä jaksa alkaa vääntämän asiasta sen enempää, täällä pyörii ihan liikaa jo noita avonin ja oriflamen jne edustajia.
Minulla on myös ollut neutralisoija käytössä ja olen ollut tyytyväinen. Vaikka hinta onkin aika kallis,itse maksoin 35 euroa,niin on jokapäiväisessä käytössä riittoisa.
lyhyesti ja ytimekkäästi LR elikkä health & beauty systems:n meikki voide --> long lasting! Sama ongelma kuin sulla ja mulle tehoaa tuo! saa tilattua jälleenmyyjiltä. hinta noin.16 euroa
Minulle kosmetologi suositteli laittamaan ihon herkästi punoittaviin kohtiin peiteainetta. Ei edes Joe Blascon tuhti meikkivoide auta punoitukseen.
itse ostin just grimaasin camoflage peitevoiteen väri j1. punaisuuden peijttäjäks olen tod tyytyväinen, halpa ja hyvä