Eli aloitin vhh:n viime viikon alussa sillä 20g/pvä-suosituksella mutta viikonloppu meni sillai vinoon että perjantaina meni hiilareita noin 300g. Eli miten tuollaset kerran-viikossa-repeämiset vaikuttaa pidemmällä aikavälillä jos kuitenkin 5-6 päivää viikosta syö tuon 20g/pvä?
Ja kun juo alkoholia (punaviiniä, viskiä, missä ei hiilareita ole) niin onko siitä haittaa vhh:lle?
JA paljonko normaalisti ihminen syö paivässä hiilihydraatteja?
Valistakaa tyhmää..
Ja kun juo alkoholia (punaviiniä, viskiä, missä ei hiilareita ole) niin onko siitä haittaa vhh:lle?
JA paljonko normaalisti ihminen syö paivässä hiilihydraatteja?
Valistakaa tyhmää..
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mun yksi kaveri oli hankkinut kaikki kalliit paastovälineet suolenpuhdistusletkuineen, mutta totesi neljän tunnin "paaston" jälkeen, että ei kestänyt enää olla syömättä.
Jos jo ruokavaliota aloittaessasi haaveilet hetkistä, jolloin voit siitä poiketa, niin ehkä sinun kannattaisi harkita jotain toista dieettiä? :)
vain lisää tyhmyyttäsi. Etsi jostain muualta tyyppejä jotka tietävät VHH-sta jotain. Täältä et saa kuin hiilihydraativastaista valhepropagandaa.
Itselläni ainakin hävisivät kaikki halut karkkeihin ym.. kun jaksoin sen kahdenviikon aloitusjakson tsempata , joten kannattais varmaan yrittää jaksaa se pariviikkoa tempoa sillä alle kahdenkympin hiilareilla. Tosin nyt joutuu jo tekemään töitä et tulis jostain hiilareita kun leipä ym. ei maistu . 3kk ja 13 kg lähtenyt. Koita jaksaa se nimittäin kannattaa..En muuten ole sohvaperuna läskinsyöjä niinkun toisilla on tapana luulla..
Kun olet ilmiselvästi ketokarppauksen tiellä, kannattaa pitää se 3 viikkoa hiilarit alle 20g/pv. Alkoholia voi nautiskella, mutta ne päivät kamispäivät kannattaa tuosta 3 viikon aloituksesta laskea pois, koska alkoholin nauttiminen katkaisee ketoosin.