Huomasin n. vuosi sitten oikean käden kyynärpäässä oudon patin. Silloin pattia ei vielä juurikaan nähnyt, sen pystyi vaan tuntemaan. Nyt patti on kumminkin näyttänyt kasvavan niin suureksi, että sen näkee jo selvästi ulospäin. Se on hiukan sinertävä, pehmeää ainetta oleva patti, joka kirjoittaessa/ koneella ollessa kipeytyy ja suurenee. Mistä voi olla kyse? Näytin kyynärpäätä terkkarille, joka sanoi että kyseessä SAATTAISI olla rasitusvamma,
josta hän ei kuitenkaan ollut ihan varma.
Jos joillain on jotain tietoa/ kokemusta tämmöisestä, kaipaisin ohjeitanne. Alkanut tosiaan vähän huolestuttamaan tämä.
josta hän ei kuitenkaan ollut ihan varma.
Jos joillain on jotain tietoa/ kokemusta tämmöisestä, kaipaisin ohjeitanne. Alkanut tosiaan vähän huolestuttamaan tämä.
Vastaukset 1
Vanhimmat
.. patteja on kyynäspäissä sekä olkavarressa! Ne ovat kiinnikkeitä, jotka tulevat työn yksitoikkoisuudesta eli tässä tapauksessa nettiin kirjoittelusta, kuten tästä ja hiiren käytöstä. Käsi liikkuu ja rasittuu vain pienellä alueessa!
Patteja löytyy sekä isoja ja pieniä, joskus kipeitä nyt ei. Leikkauksella voisi poistaa, mutta uusivat helposti, joten ei kannata, jos netissä roikkuu!
t. terve patti