Varastettu Mazda 626 2.0 vm.88 punainen sedan. Auto on varastettu Savonlinnan kellarpellosta viimeyönä klo. 24.00-06.00 välisenä aikana. Auton rekisterinumero: SHP-879. Asiasta on ilmoitettu poliisille, mutta jos joku on nähnyt auton liikkuvan tai olevan jossain, niin olisin kiitollinen jos kertoisitte missä.
Varastettu Mazda 626
varastettu
122855
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
matukka mikä pöllitään,taitaa olla suomen eniten varastettuja autoja opelin ja toyotan kanssa.itseltä pöllittiin kans 626 muutama vuosi sitten.kannattaa laittaa rattilukko,hälytin tai vaihtaa merkkiä.eihän tommosen arvokaan ole enään kuin jotain 500 euroa.käväise katseleen jossain lähistöllä olevilta sorakuopilta löytyisikö jostain poltettuna?
Autolla ei ole arvoa kuin joku 600-700€, mutta se on työttömälle iso raha. Ei varmasti ole ensimmäinen ja viimeinen mazda mikä/mitä varastetaan. Laitoin vain ilmoituksen tänne, että jos joku sattuisi näkemään auton.
No ei kai se saatana oikeuta varastamaan toisen autoa, vaikka sen arvo olis mikä!? Lainsäätäjien olis aika herätä tässäkin asiassa ja pistää auto- (ja muillekin) varkaille sellaset rangaistukset, että nää vitun kusipäärosvot heräis varmasti huomaamaan kyseessä olevan ihan oikea rikos!
taitaa olla rikosnimike.sakkojahan tuollaisesta vain tulee.itsekkin entisenä ajoneuvon luvattomana käyttöönotajana sen tiedän.
niin ei tuo oikein kirjoituskaan ole oikein hanskassa
on moottorikulkuneuvon käyttövarkaus. Että tiedoksi vaan.
niin aina se vituttaa yhtä paljon sitä jolta viedään. Eipä taida millään tavalla sakkoihin vaikuttaa auton vuosimallikaan (jos nyt sitä hakattavaa nilkkiä edes saadaan ikinä kiinni). Uudempiin autoihin kaiken maailman piripäät ei koske kun itsekin tietää etteivät tule niitä käyntiin saamaan samassa ajassa ainakaan minkä 20 vuotta vanhan auton saa liikkeelle.
On muuten moottoriAJONEUVON käyttövarkaus...
Mutta oli nimike mikä oli, näille vitun nilkeille jaeltavat rangaistukset ovat suhteettoman alimitoitettuja! Itse jokatapauksessa langetan paikalle osuessani lisäksi oman rangaistuksen: TUNTI TURPAAN! Ja aika kovasti.
sinä olisit syypää ja saisit rangaistuksen rikollisen pahoinpitelystä ja varas saisi luultavasti korvauksiakin.
Ei voi kuin ihmetellä et mikä vittu tätä maata tai päättäjiä vaivaa. Ei tuollainen pitäisi voida olal edes mahdollista.
Harmi että on käynyt tollanen varkaus.
Itse kyllä vannon että jos jonkun joskus itseteosta saan kiinni autoa varastamassa soitan poliisit ja/tai menen vähän kouluttamaan riippuen jos ei ole mikään kovin iso kaveri.
vaikka olisi kuinka pieni varas.huumepiikki silmään tai mihin kohtaan kehoa tahansa voi pilata loppuelämäsi jos nistillä on vaikka hepatiitti tai hiv.olkoon kuinka kova karju tahansa menossa kouluttamaan autovarasta niin itku se tulee korstoltakin ku joutuu ramppaan verikokeissa ja odottaan kuukausia onko saanut tartunnan mikäli pääsee piikillä tai puukolla lyömään.
Ei missään tapauksessa kannata kimppuun käydä! Soitto polliissille ja parin-kolmen tunnin odottelu, hetihän viranomaaset ottaa rosmot kiinni ja kehittynyt oikeuslaitoksemme takaa oikeudenmukaisen rankaisun rosmoille sekä asiaankuuluvat korvaukset rikoksen uhrille.