mitä te niillä naisilla teette? Oikei saahan niiltä pillua, mutta siihen jää plussat. Miinuksia tulee sitäkin enemmän. Naisista ei ole kuin harmia.
Järki käteen
hohohoi
132267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
on ainut järkevä vaihtoehto. =D
Näin vastaa sp 86 (mistä lienee lyhennys sp...), onko säälipano, tuli vaan ekana mieleen. :D Älä suutu, en mä pahalla. Tottahan toi on, ei siinä mitään. Ei meistä ole kuin harmia.
Sotilaspoliisi.
Mutta kyllähän sotilaspoliisi aina jonkun tykinruokajääkärin peittoaa...puhumattakaan kuljetuskomppanian pojista...
Voihan niitä pitää myös autossa etupenkin kortisteena ja esitellä kylillä pillurallikierroksilla. Ohan se semmonen panopuu-bimbo etupenkillä parempi ku ei mitään, säälittäviä tämmöset jotka yksikseen ajelee vai mitä... Parhaassa tapauksessa ne käy myös äidin korvikkeesta eli pesee pyykit ja tekee ruokaa!
vasta olekkin harmia? raiskaatte,tappelette,sotkette.Väitän,että nainen pärjää ilman miestä mutta toisinpäin ei onnistu,naisilla on niin paljon enemmän mielikuvitusta ja naiset ovat pienistä asioista iloisia ja naiset ovat myös PALJON optimistisempia.
Ilman miehiä te naiset edelleen asuisitte luolissa ja keräilisitte marjoja, siemeniä ja juuria elannoksenne. Mutta mikäs siinä, kun olette iloisia pienistä asioista.
pärjää nykymaailmassa yksin siispä ihmettelen sitäkin mitä naiset näkee miehissä? Pelkkää harmia. Ihmisten olisi parempi olla vain yksin.
elänyt luola ajanjaksolla, kun noin hermostutti:)
Osittain miesten ja naisten pariutuminen lienee (edelleen) kiinni rahasta. Enen muinoin mies elätti perheen ja nainen hoiti kotia. Nykyisin tarvitaan molempien palkka, jotta voidaan elää leveämmin. Tai edes elää ollenkaan.
Varsinkin pääkaupunkiseudulla asunnot ovat niin kalliita, että joku nainen (tai mies) joka on sihteeri tai siivooja ammatiltaan, ei oikein pysty hankkimaan omistusasuntoa ja maksamaan kaikkia laskuja jne. Kumppania tarvitaan ihan taloudellisten faktojen takia.
Kyllä yksi ihminen tulee hyvin toimeen 3000 eur/kk bruttopalkalla, mutta kivampaa se on, jos molemmat tuovat yhteensä vaikkapa tuplana tuon pöytään...
Asun edelleenkin "luolassa", sisälle mies tuo käryä, kiviä ja soraa sekä muuta luonnon roskaa. Edelleen saan henkeni pitimiksi kerätä metsistä sieniä ja marjoja ym. metsän antimia ja välillä saa juosta luolamiestä karkuun.
Kiitollinen - nainen
todennäköisesti keksinyt maanviljelyn sillä välin kun miehet ovat juosseet hullunkiilto silmissä mammuttien perässä.
Maanviljelyksen myötä on tullut kaupungistuminen ja väestön kasvu. Tietysti miehet ottavat kaikesta kunnian.
Niin, onhan tuo yksi ajatusmaailma. Pipari on se ainoa asia jota haetaan ja ajatellaan.
Eipä ole näemmä teille tullut sellaista naista vastaan, mikä vie jalat alta ENNEN pipariin tutustumista.
Kyllä niitä plussia löytyy paljoltikin, kunhan et hae omaa äitiä..
Itse uudelleen kiertoon tulleena arvostan naisia ja jopa exää tietyllä tavalla (vaikka onkin hyvin monessa asiassa ihan syvältä), mutta nyt puoli vuotta treffailleena on todella paljon positiivisia tapauksia liikenteessä
Ja kyllä se niin vain on että jos kadulla kävelet naisen kanssa (siis ei rotansyömän näköisen kanssa) niin kyllä sitä joka jannu rinta rottingilla kulkee ja elämä hymyilee.
Kaunis päivä tänään, taidan lähteä kaupungille flirttailemaan ;-)
Kesä ja naiset kauneimmillaan, voiko enempää pyytää..?