Oletteko kuulleet koskaan Tik takin tytöiltä huonoa kappaletta. Ne on minusta niin ali arvostettuja Suomessa. Mutta radiossa kuitenkin soitetaan koko ajan.
Ei euroviisuissa ole koskaan ollu tyttö bändiä, joten silä vähän erottuis. Ja laulajalla on ihana ääni.
Ei euroviisuissa ole koskaan ollu tyttö bändiä, joten silä vähän erottuis. Ja laulajalla on ihana ääni.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Hanna Pakarinen on NIIN paljon parempi tiktakia ja kaikki muitakin suomalaisia esiintyjiä et Hanna pitää olla Suomen euroviisuedustaja ainaski viis vuotta täst eteenpäin!
Hanna on jo huipulla Ruotsissa ja pian alkaa maailmanvalloitus ja Hanna tienaa tähtitieteellisiä summia!!
Hanna Pakarisen tähä mennessä julkastut albumit ovat mestariteoksia ja niit myydään vielä maailmalla ainaski monta miljoonaa!!!
Suomessa kaikki on polvillaa Hannan edessä ja palvoo niinku sitä ihan täysinja sillee!!!
Tällä foorumila jotku pässit haukkuu Hannaa!! Ne ¨pitäis laittaa vankilaan!!!
Olen samaa mieltä keskustelun avaajan kanssa.
TIKTAK olisi loistava. Todella aliarvostettu bändi ja tyttöbändinä erottuisi loistavasti edukseen.
Tik Tak on tehnyt tosi melodista musaa ja mitä olen katsonut niiden esityksiä, ovat olleet tosi hyviä. Ois aika näyttävääkin, kun tytöt päästettäis "irti" kansainvälisiin kisoihin!
Mut entäs se kieli? Pitäiskö sen olla englanniksi vai sittenkin suomeksi... hmm..
Suomeksi saisivat vetää kuten nykyäänkin. Turha joidenkin Euroviisujen takia on alkaa kieltä vaihtamaan. Tosin ovathan nämä englanniksi yhden levyn joskus aikoja sitten tehneet.
Kun Tiktak ei itse biisejään tee niin biisin tulisi olla samoilta tekijöiltä, jotka tekevät heille ne hitit nytkin.
Sinne vaan rilluttelemaan. Ei kai tässä mitään häviäkään.
ja mene juomaan äiskän laittama iltapäiväkaakao!
Sitten voitkin mennä päiväunille.
Tiktak on minusta vaihtoehtona euroviisuedustajaksi kammottava. Jos se todellakin valittaisiin niin kyllä hävettäisi olla suomalainen.
KO.bändihän laulaa muuten suomeksi, joten sehän ei muutenkaan olisi mikään vaihtoehto; Englanniksihan ne biisit nyt pitää viisuissa laulaa!
ai pitää laulaa englanniksi... haloo kuuntelitko ollenkaan pari viikkoa sitten viisuja???
Suurin osa oli EI englanninkielisiä mm. voittaja ja toinen...
Finland 0 points..
Ihme juttu, kun minusta ne on ihan yliarvostettuja. Biisitkin jotkut hittimaakarisedät vääntää niille.. En vain valitettavasti pysty arvostamaan sellaista touhua..
Ja oletteko muuten huomanneet, kuinka Tik takin musiikki on muuttunut, kun rockista tuli taas IN? Verratkaapa ihan huviksenne heidän tuotantoaan. Toki ihmiset muuttuu ja musiikki muuttuu, mutta eikö se yhtään haiskahda, että miksi sen piti muuttua juuri samaan aikaan kuin kuluttajienkin musiikkimieltymys?
No jaa, en mä teidän suunnitelmianne halua tyrmätä, mutta minusta koko porukka on hirvein bändi mitä Suomesta löytyy.. Ja sellaista vielä pidetään "Suomen parhaimpana tyttöbändinä.." Eikö me tytöt muka parempaan pystytä.. Huhhuh.
OLIS KAIKKEN PARAS!¨
MÄ OON SITÄ MIELTÄ ET NYLON BEAT PITÄÄ SAADA EDUSTAAN SUOMEA JO ENS VUONNA
NE ON TOSIMAKEITA!!
http://www.mediamusiikki.fi/nylonbeat/kuvat/iso-19.jpg
iHAN SIKAMAKEITA JA PALJO SIISTIMPII KU HANNA PAKKARINEN!
kivan kuulosta musiikkia ja hyvän näköisiä tyttöjä joten kannatetaan. jos laitetaan tiktak ensi vuonna, ei he voi sen huonommin pärjätä kuin tämän vuotuinen esiintyjä.
TikTak olisi loistava!
T:Teini 34v
No saa toki, ajattelin vaan että Suomi ei kielenä kuulostaisi sitä ymmärtämättömille kovin luonnolliselta joten siksi englanti on parempi.
Ja ei kyse ole pelkästään laulukielestä, Tiktak on, ainakin omasta mielestäni, bändinä surkea joten unohtakaa se, ainakin jos puhutaan Euroviisuista.
Ja mitä siihen voittokappaleeseen tulee, niin huonompaa biisiä en nyt ihan äkkiä keksikään..
Tuohon on kyllä nyt pakko vasta... eli jos Serbian voittokappale oli mielestäsi huonoin mitä keksit ja se voitti... niin et ehkä olisi ihan oikea ihminen valitsemaan maalle euroviisukappaleita:) Vitsi vitsi...
On jokaisella korvien välissä ja Sinulla se nyt sattuu poikkeamaan miljoonien lajitovereiden mausta.
Mielestäni Serbian laulu oli hyvä, esitys tyylikäs ja esittäjä omalla tavallaan ihan söpö.
Kyllä hän sijoituksensa ansaitsi.