Millä autolla ajeli, se oli tosi magee, paljonko maksaa? Se olisi todellinen misumagneetti, kyllä naista kyytiin tulisi kun sillä stadissa kurvailisi! Kesäksi se on saatava, kertokaa mistä löydän!
Tahtoo ritari ässä auton!
Knight rider
182574
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ritari Ässän Jenkkiauto oli :
K.I.T.T eli Pontiac Firebird Trans Am 1982.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Ritari_Ässä
www.nettiauto.com
osta sellaista autoa, katso itse miten Ritariässälle kävi: http://www.youtube.com/watch?v=dyRm1vL77ps
niin paljon vikoja että hasselhöhvistä tuli alkoholisti.
Se alko dokaan kun joutu luopuun siitä. Samahan se on vaikka juokin, autoton mies.
http://www.myhotcars.com/used-cars.php?id=7c44e23b5881c433255586352de178d1
Hinta (150, 000 dollaria) on suhteellisen edullinen kun tietää, ettei se tuosta tule putoamaan koskaan vaan pikemminkin nousemaan. Mitäpä jos ostettaisiin kimpassa tuo? 10 henkilöä, 15 000 dollaria per henkilö? Autoa saisi käyttää tietyn ajan kerrallaan ja paperit tehtäisiin lakimiesten opastuksella niin, ettei kukaan pysty kusettamaan tässä? Kiinnostaisiko?
...eihän sen hintakaan ollu kun 150.000 $, vai muistinko väärin, orastava rementia nääs...
5-litraisesta koneesta puristettu mahtavat 165 hevosta. lol
niin tylsän näkönen kuin sun audi.ihan 2dht sportti ja pienellä vaivalla tehoa kyllä tarjolla kuule tajuttomasti.jenkkiautot siitä jänniä pelejä että osia saa joko vakiopalikkaa tai virikapulaa ihan toiseen malliin kuin johonkin fuking audiin..ja edullisestikkin.litroja voi lisätä tai kiristää vakiota jollei vähän nauratakkin..nos:silla!
Ihme politikointia teiltäkin. Sillon kun on saasteista puhe niin aina vedätte keskusteluun mukaan ne naurettavat 70-luvun katalysaattorit jotka on kun tupakkafilttereit eli vaan henkisenä apuna.
mut sit kun on matalista tehoista puhe ni vedättekin mukaan viritysosat.
koittakaa jo päättää.
aina vedätte kotiinpäin vähän muuttamalla juttua.
vähän niinkun se jenkkikriitikko, joka aina puhuu et "ei oo nähny 50-luvun maseratista lentävät kaljapulloja".
TransAmiin saa myös 5.7 litraista corvetten konetta,siinä jää Audi-vag-Skoodat helisemään vääntöjenkin takia jo pelkästään.
Toisaalta reilua olisi verrata samanikäisiä autoja,joku vuoden 1986 Skooda(anteeks audi) 80 ei hirveästi tarjoa edes sen pikkukoneisen 5.0 litraisen Firebirdin kanssa vastusta. Jos taas uusia autoja katsotaan,niin camarollahan on nyt tulossa se 425 hv kone peruskoneeksi ja SS malliin vielä enemmän tehoa,tod näk sama kone kuin Corvettessa on eli 7 litrainen 525 hv tehoinen jolle Auto Motor Und Sportin ratatestissä kaikkien aikojen tehokkain 911 Turbo Porsche (480hv)hävisi 3 sekuntia per kierros. Siinä saa audin raato skoodafarmarilla painaa jo tosissaan että pysyy edes pari suoran mittaa perässä kun V8 puhuu ;)
en oo lähtemässä lapselliseen uhoamiskilpailuusi mukaan. Tiedät kyllä itsekin mitkä väännöt on sitten RS4-malleissa.
Mutta millaset väännöt on itse jätkässä ?? Onko 200kg penkki ??
T: 350tpi trans am
Erehdyin vilkaisemaan tätä keskustelua... vääntöä ja tehoa tuntuu löytyvän, mutta paljonko teillä on ikää?
mutta paskalla on kovat viännöt kuin ei kuituva syöpi.
Minulla on kesäautona Transu vuosimallia -84
5 litran koneella, ei todellakaan mikään tykki. On ihan hieno auto.Kaunis ja linjakas kylläkin.
Niin eikun Firebird Trans am vaan alle, niin siinähän sitä on ritariässän autoa kerrakseen. Tai mikseipä vaikka sisarmalli Chevrolet Camaro Z28?
Niin ja noista tehoista... niin on se käsittämätöntä, että 5.0 kemumalli on niin laiska.. mut pitää tietää mitä ostaa 5.0 TPI onkin sit jo ihan eri tarinansa :) Ja saahan niitä tosiaan vaikka 5.7 Corvetten koneella.
Eli kipin kapin autokauppaan jos sellaista mieli tekee... Minäkin tuollaisen ajattelin lähiaikoina hommailla :)