semmost oo olemaskaa ...aina joutuu jostain tinkimään..
enempi tai vähempi
ihannemiäs
11
2996
Vastaukset
- nyt*
on sanomattakin selvää.
- W__
Lengendantappajan v-mäinen luonne tunnetaan :) RkO!
- ööööööööööööööööö
Kuinka säilytät ihannemiehen ihannemiehenä?
Olet tapaamatta häntä toista kertaa.
;-))
- sanotaan...
Ihannetyöpaikkojakaan ei ole. Joka työssä on muutama v... juttu, ja sitten pitää vain päättää, mitä niistä sietää. = ihannetyöpaikka.
Miesten kanssa on sama juttu. Päätät mitä v... juttuja kestät, ja mitä et kestä.
Mä en esimerkiksi kestä alkoholin suurkäyttöä. - hildurvonhopsis
Huonoo en huoli ja hyvää ei löydy. Siksi varmaan olenkin sinkku. Uskon kuitenkin joskus jostain löytyvän sellainen pitkä, raitis, tupakoimaton, urheilullinen, henkisesti tasapainoinen, älykäs, huumorintajuinen Ihana Mies. Ei tässä mitään hätää ole olla yksinkään.
Usko vain niin tapaat vielä joskus jonkun joka "kolahtaa". Hoida sillä aikaa itseäsi ja vaali kaikkia muita ihmissuhteitasi.- rimanalennus
- hildurvonhopsis
rimanalennus kirjoitti:
Kyllä ihannemieheni saa olla kalju. En vain muistanut sitä tähän laittaa.
Tuolla se kalju ihannemies onkin:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000016&conference=500000000000009&posting=22000000026375717#22000000026375717
Eivät ne lapsetkaan haittaa, kunhan mies ei tule kokonaan minun siivelleni. Siipiveikot kierrän kaukaa. En itse myöskään siipeile. Kalju saa olla, mutta kelju ei saa olla. Toivottavasti en törmää koskaan HIV mieheen. Ystävyystasolle se kyllä silloin jää.
- Ninja-f
kyllä on vaikeeta sinulla , kun olet ihana itse ja miehestä ei sellaista löydy.
Voi sinua... tsemppihali...*wirn* - kurre72
Ei varmaan ole täydellistä miestä, mutta yhtä varmasti on täydellisiä naisia ;))
- peice
kuulostat jotenkin sellaiselle joka on joutunu pettymään pahasti suhteessa.. kyllä mä ainakin uskon et jokaiselle meistä on tarkoitettu joku jonka kanssa voi elää loppuelämänsä..
...noinhan se on, kuten ihannenaistenkin kohdalla. Ikääkin kaikille vajavaisille ehdokkaille tulee koko ajan lisää. Siksi niitä ehdokkaita ei kannattane ajatella ihannekumppaneina. Ihannetoiveet muuttunevat, kun erittäin hyvä osuu kohdalle. Ehkä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083