Mitä mun täytyy tehä mun mieheni juo ja mä en ja kun sanon siitä niin se suuttuu se ei kuuntele mua ihan kun olisin joku kotiorja ja mä en niinkun ole minkään arvoinen
Tuntuu että mulla ei oo mitään virkaa täs suhtees kun olla hellan ja makkarin välissä me ollaan oltu yli 2v yhdessä ja nyt puol vuotta on ollu yhtä helvettii mun pitäs kuulema jopa anoppilassa ruveta imuroimaan .. hän ei kuuntele ja valittaa et kaikki on mun syy esim että hän on yli velkaantunut ei se voi olla mun syy mä en oo nimee niihin papereihin laittanu mä rakastan häntä mutta en kestä jos tää jatkuu samaan mallin .. :(
Tuntuu että mulla ei oo mitään virkaa täs suhtees kun olla hellan ja makkarin välissä me ollaan oltu yli 2v yhdessä ja nyt puol vuotta on ollu yhtä helvettii mun pitäs kuulema jopa anoppilassa ruveta imuroimaan .. hän ei kuuntele ja valittaa et kaikki on mun syy esim että hän on yli velkaantunut ei se voi olla mun syy mä en oo nimee niihin papereihin laittanu mä rakastan häntä mutta en kestä jos tää jatkuu samaan mallin .. :(
Vastaukset 4
Vanhimmat
pakkaa kamasi ja lähde kiireellä. Ei tuossa muuta tarvitse eikä voi tehdä. Ei se anoppilassa imuroimalla parane.
Älä anna kohdella itseäsi tuolla tavalla. Tähän asti olet sen itse mahdollistanut. Ota nyt elämäsi omiin käsiisi. Juoppo ei hevillä muutu. Sitä muuttumista odotellessa voi tulla eläkeikäkin vastaan ja vielä vaan ryyppää. Nähty on - oma isäni oli sellainen. Muitakin tapauksia olen läheltä seurannut. Juoppoon ei kannata aikaansa tuhlata. Hän tuhlaa vain sinun elämääsi. Jos häntä rakastat, ero tekee kipeää, mutta jälkeenpäin onnittelet itseäsi, että sait riuhtaistua itsesi irti. Oletko onnellinen? No etpä tietenkään. Miksi siis jatkaa? Et ansaitse tuollaista kohtelua, joten älä myöskään hyväksy sitä. Nyt ohjat omiin käsiin.
kuten tässä aikaisemmin on neuvottu.
Ei ole mitään syytä jäädä, koska mies ei tule muuttumaan.
Tilanne päinvastoin pahenee vain.
Juoppo ei noin vain lopeta juomista, älä luule.
Älä KOSKAAN luota hänen lupauksiinsa.
Hän saattaa luvata vaikka kuun taivaalta, mutta homma vain pahenee. Tämä on taivahan tosi.
Se on nähty ja todistettu satoja kertoja.
Turhaa on hakata päätään seinään
Älä suostu nielemään että hän panee kaiken sinun syyksi. ÄLÄ SUOSTU siihen...
Olet noin nuorikin vielä. Älä hyvä tyttö anna miehen pilata elämääsi. Sen hän tekee, jos jatkat hänen kanssaan.
Osaatko kuvitella häntä vastuullisena ja perhestään huolehtivana isänä ????? Et varmaan.
Kerääpä huviksesi suhteen plussat ja miinukset. Jos plussat voittaa kannattaa ehk yrittää mutta EHDOTTOMASTI yhdessä sopimalla.
Jos miinuksia on enemmän niin sitten .....ei muuta kuin lähdet rakentaman ommaa eläämää.
Itse en katsoisi tuollaista. Ansaitsen parempaa ja se kyllä löytyisi.
Toivon, että arvostat itseäsi tarpeeksi, että tajuat, että sinäkin ansaitset parempaa ja haluat sitä. Noin vähän aikaa yhdessä vielä ei merkkaa mitään jos se oikea odottaa jossain kulman takana. Tuo mies ei tule tuosta mihinkään muuttumaan, pahemmaksi korkeintaan. Omasta kokemuksesta tiedän (isäni).