Suomi maksaa miehittäjälle vuokraa omasta kanavasta ja sen liikenteestä.Absurdia ei voi muuta sanoa!Mikä meitä vaivaa?Vain hullu suostuu tällaiseen härskiin sopimukseen joka kanavasta on tehty!Käytetään rahat oman maan kukoistukseen ja annetaan toisten hoitaa oma pesänsä.Lopuksi muistutan että venäjä miehittää edelleen meidän karjalaa!
Saimaan kanavan toiminta ajettava alas!
Miksi meidän piikki on aina...
6423
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
tilalle.
mutta kapitalisti haluaa enemmän voittoa siksi himoitsee Venäjän puuta.Nyt kun tulee tullimaksut niin tuleepa hätä.Puuta kulkee paljon juuri Saimaan kanavan kautta.
Ei siinä mitään mystikkaa ole. Niin kauan kun homma on taloudellisesti kannattavaa sitä myös vuokrataan. Sehän nykyaikana aivan sama kuka sen omistaa, kunhan kustannukset pysyvät siedettävinä. Jos ei, niin siirytään toisiin kuljetusmuotoihin. Kymin kanava olisi hyvä vaihtoehto, mutta kallis.
Mitä itua maksaa kun voi olla maksamattakin?
Mihin sen mutkan teet?
eli onko tästä joku uusi sopimus kun ilmestyy nyt keskustelupalstalle?