Laulu koe

Niin jos aloittaa soittamisen kitaralla, menee siis opettajalle.
Tuleeko siinä jokin laulu koe?

Kiitos etukäteen vastanneille. :)
3238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mutta jos et osaa laulaa niin et kyllä osaa soittaakaan. laulamista ei voi oppia tabulatuureista tai nuotti kirjoista. siinä täytyy olla oikeasti korvaa nuoteille.

Äänestä

Mikä on kysymyksen motiivi?
Mielessä kauheat muistot ala-asteen laulukokeesta?
Ei soittotunneilla mitään laulutaitoja kysellä.
Mutta suosittelen lämpimästi myös treenaamaan synkronoitua kitara laulu- yhdistelmää. Avaa uusia näkökulmia soittoon.
Mykkiä soolokitaristija on jo liikaa.

Äänestä
  • Ei sillain pelkää, mutku muistelin että 1 kaveri oli joitunut laulamaan. Mut sit varmistin asian siltä ja se sano et se oli teoria tunnilla.

    Niin tiiättekö mitä näissä teoria tunneissa tehdään? (haluaisin itse tietää)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


FloPDoG kirjoitti:

Niin jos aloittaa soittamisen kitaralla, menee siis opettajalle.
Tuleeko siinä jokin laulu koe?

Kiitos etukäteen vastanneille. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu