olenko ihan hullu jos haluan laihtua noin 2 kg ja mittani ovat 157 cm ja painan 49-50 kg? silloin olisin "alipainoinen". en vain ymmärrä miten reisistä sais sen löllörasvan pois(ns.hippohips) muuten kuin laihduttamalla. eihän tätä aluetta voi mitenkään lihastreenillä kiinteyttää..?vai voiko?
-2kg
ninni**
3357
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
reisissä ole lihaksia? hohhoijjaaaa
Itse laihduin tässä vahingossa 5kg, kun tuli vähän murehdittua kaverin takia. Olin siis ennen 52kg (160cm) ja nyt 47. Ei vartalo mitenkään paremman näköinen taida olla, vaikken kilojani tahdokaan takaisin. Kyllä ainut tohon auttava asia on liikunnan harrastaminen.
Reisin löllöys ei ole mitenkään painosta riippuvaista: laihoillakin (jollainen sinä siis mielestäni olet)voi olla löysät jalat, jos lihakset eivät ole tarpeeksi hyvässä kunnossa. Laihduttamalla 2 kiloa rasva kyllä vähenee, mutta jalat näyttävät edeleen löysiltä. Ratkaisu? Salille ja kyykkäämään kunnon painojen kanssa, siitä saa kiinteän lihaksikkaat reidet ja pyöreän pyllyn! :)