Pelkäätkö naista, mies? Miksi pelkäät, mitä pelottavaa naisissa ja naiseudessa on?
Mitkä ovat pelottavia seikkoja ja asioita naisissa?
Mitkä ovat pelottavia seikkoja ja asioita naisissa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
"pelottaa" osoittautuuko kallis nainen laaduttomaksi.
Ei naisia tarvitse pelätä ennenkuin vasta erotilanteessa, jos ei ole avioehtoa. Jos valitsee seuransa oikein, ei sitäkään tarvitse pelätä. Se ei elä, joka pelkää.
mutta hermot kyllä menee mäkätyksessä.
Tuossa toissapäivänä miulta katkeis viimoinen.
Kauriinsilmä oli taas hankkinu kaksi uutta tietokonehojelma jotka miun ois pitäny osaa ja käyttää siin yhes silmänräpäykses. Joo saman aikaan kun mie kaikkensa antaen tutustun noitten sieluelämään hä jäkättää korvani ääressä. Sitten se katkes se viimoinen hermonsäije ja mie ihan rauhallisesti hiemän ääntä korottaen ilmoitin et nyt loppui tuo mäkätys. Oisiteks te pojat nähneet kuin hä lähti ja hiljaista tuli ja ohjelmat rupes pelaa.
Tuota siis, en pelkää naisia mutta viimeinen hermo taisi katketa, tokavika katkes kun myö oltiin ajelulla siis autolla ja mie olin kuskina ja mie jo etukäteen pelkäisin jotta hä on noita naisia jotka papattaa koko ajan taukoamatta ja oikeassa olin ja siinä papatuksessa keskittyminen hiukan herpaantui ja suuntavaisto hävis mutta onneksi niin onneekkasti et satutti ajaa pitkänniemen ohi ja mie sitten töräytin suoraan siihen pihaan ja ilmoitin että jos nyt ei hiljenee niin sie jäät tähän vähäks aikaa hoitoon. Hiljeni. Ripset vaan räpsyi.
Globaali kylähullu Isis II.
joku tyttö/nainen näyttää hymyilevän minulle esim. töissä, niin onhan se vähän ahdistavaa. Koitan kääntää katseeni ja ajatukseni muualle. Jos nainen antaa "vittuuks edes vilkaset muhun päin"-ilmeen (niin kuin yleensä), niin se kyllä vähän pelottaa, tai ehkä ennemminkin hävettää. Katse kääntyy heti pois.
On pelottavaa kun vieraasta naisesta ei saa selvää, millä mielellä se katselee. Kiinnostuneena, huvittuneena vai ajatellen mitä ihmettä tuo minua mulkkaa. Itsensä nolaaminen pelottaa liikaa, joten eipä voi kysyäkään. Hiljaista on ollut kontaktirintamalla, ja pitkään.
Ei teitä pelota paljaalla? Et mitä se nainen niillä siemenillä tekee?
Mua pelottaa sellaset tosi lihavat naiset. Myös terveydenhoitajat ovat pelottavia (kuka niille pysty joskus avautuun?). Sekä sellaset joka paikan tehotädit, jotka puhuu lujaa, ovat pelottavia. Musta tää pelko ei kato sukupuolta. Myös naiset saa pelätä naisia. Tsori, vastasin taas miesten kysymyksiin.
Aivan totta puhut!
ekaa seksikokemusta niitä pelkäsi, mutta sen jälkeen on ollut melko urheeta toimintaa.
Nykyään ainoa asia jota kammoksun on mustasukkaisuus.
ettei niiden kanssa voi olla tekemisissä kuin kokopeittävään kumipukuun suojautuneena
Ajattelin joskus noin miehistä, taisin olla kypsymätön.
Eikös se ole yksilöstä kiiinni, pitääkö laittaa kokopeittävä kumipuku, suojautua kunnolla =) Ei sukupuolesta.
siksi naisen on esitettävä max kolme kuukautta vanha todistus hoidetuista taudeistaan
Näitä kahta vimppaa pelottaa ainakin ihan selvästi naisen seksuaalisuus.
Se on jännä juttu. Miehet haluaa seksiä, mutta samalla pelkäävät ihan suunnattomasti naisen haluja, naisen seksuaalista käyttäytymistä.
en pelkää...haluaisitko että naisia pelätään?