väliaikainen liikenteestäpoisto

Jokos tuli mahdolliseksi se auton väliaikainen liikenteestä poisto.

Siis se sellanen jossa ajoneuvoveron kertyminen lakkaa ja vakuutuksia ei mee tältä ajalta.

Mites se sitten väliaikaisesti poistetaan?

Ainakin mun käsittääkseni tämä tuli jo voimaan.
2505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

voimaan .
Etkö lue lehtiä ?

Äänestä
  • Joo niin tuleekin.

    AKEn sivuilta kattelin.

    Joo enpä paljoa nykyisin lehtiä lue, paitti tietokoneelta.

    Alkaa kyllästyttää kun muutenkin tota postia tulvii.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


parappa kirjoitti:

Jokos tuli mahdolliseksi se auton väliaikainen liikenteestä poisto.

Siis se sellanen jossa ajoneuvoveron kertyminen lakkaa ja vakuutuksia ei mee tältä ajalta.

Mites se sitten väliaikaisesti poistetaan?

Ainakin mun käsittääkseni tämä tuli jo voimaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu