se on ainakin hyvä alku se. Ei se maailma siihen kaadu vaikkei jonkun ulkopuolisen henkilön vaatimuksiin sovellukaan, aiheuttaa vain TURHAA stressiä. Aika neitimäiseltä touhulta vaikuttaa kun täältäkin lukee näitä ulkonäkö hommia ja muita tempauksia.
Ihan oikeasti, ette kuole siihen jollette saa väkisin jotain naista iskettyä ( ja miksi edes haluaisitte ), keskittykää omaan elämiseen, terveyteen ja työntekoon/opiskeluun ja nauttikaa elämästä. Saatte sen 20 vuoden kakun kyllä kärsittäväksenne kun lopulta menette naimisiin, jollette usko niin katsokaa ympärillenne.
Ihan oikeasti, ette kuole siihen jollette saa väkisin jotain naista iskettyä ( ja miksi edes haluaisitte ), keskittykää omaan elämiseen, terveyteen ja työntekoon/opiskeluun ja nauttikaa elämästä. Saatte sen 20 vuoden kakun kyllä kärsittäväksenne kun lopulta menette naimisiin, jollette usko niin katsokaa ympärillenne.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kirjoittamat "vinkit" tänne sivulle, parempi olisi laittaa köysi kaulaan kuin muuttua pelleksi ja alkaa niitä noudattamaan. Pahaiset kirjoittavat monesti vielä miehen nimimerkillä mutta kyllähän sen tunnistaa ei kunnon miehet jaksa koko asiaa sen tarkemmin pohtia.
On vähän vaikea keskittyä "omaan elämiseen," "terveyteen" ja "työntekoon/opiskeluun" Jos takaraivossa surisee voimakas kenellekkään kelpaamattomuuden tunne. Entä sitten, kun alkaa panettaa? Runkkaamiseenkin kyllästyy ajan mittaan.
"ja nauttikaa elämästä."
Kovin vajaavaisesta elämästä. Se on aika lysti tunne, kun omasta elämästä puuttuu jotain, mikä on arkipäiväistä toisille. Jää kohtuullisen paljosta paitsi
Miehen suosio naisten keskuudessa on ollut ja tulee aina olemaan merkittävimpiä mittareita tämän statuksen määrittämiseen.
"Miehen suosio naisten keskuudessa on ollut ja tulee aina olemaan merkittävimpiä mittareita tämän statuksen määrittämiseen."
Mitä sinä moisella "statuksella" teet? Saat jotain ihme hyväksyntää ja kateutta muilta miehiltä ja kavereiltasi, ja täten hyvää oloa itsellesi, että olet mies? Ihan turhaa touhua moinen... Eikä hyvin mene jos naista itsellesi pääasiassa tämän takia haet...
Mutta minkäs teet, kun rakkauden puute ja yksinäisyys tekee elämästä helvettiä? Yritän vain olla oma itseni, mutta silti ketään ei kiinnosta minun seurani. Aina olen se ainoa, joka ottaa yhteyttä ihmisiin ja usein turhaan, koska on muka "muuta menoa" tai "kiireitä". Kumpa edes joskus joku omasta tahdostaan ottaisi minuun yhteyttä tai tulisi vain puhumaan asioista. Pitäisi minusta sellaisena kuin olen.