Onko kellään kokemusta hyvästä puuterista tai huomaamattomasta meikkivoiteesta?
Ise olen käyttänyt vain peitepuikkoa (Bodyshopin häivyttää tummat silmän alusetkin) mutta sitten kun Myyjä suositteli väritöntä meikkivoidetta, joka antaa puuterin lopputuloksen, päätin kokeilla. Se oli Diorskin Icone-pouder makeup-voide. tulos oli tosi hyvä ja huomaamaton-mutta Se Haju!! ei sitä voinut käyttää..palautin ja sain rahat takas.
Mutta olisko muuta jota kannattaa kokeilla ja joka toimii? Esim. Goultierin leMale-sarjan puuteri? toimiiko? Entä muut tuotteet-kommentoikaa ja kertokaa merkkikin, että tiedän ottaa oikeen purkin;) Eli joku meikkituote, joka tekee parikymppisen miehen ihosta upean?
Millä tuotteella ihosta upea?
4
1869
Vastaukset
- *maikki82*
Kannattaa mennä Sokokselle tai Stockalle, niistä saa pieniin purkkeihin ilmaiseksi näytteitä mukaan kaikista tuotteista. Voit sitten ihan rauhassa kokeilla kotona mikä sopii just sulle.
Kerro myyjälle mitä haluat niin hän valitsee sulle näytteet. Tosin ei kannata ottaa liian monta eri tuotetta kerralla, menevät helposti sekaisin (laittavat ne samannäköisiin pikkupurkkeihin). Näytteistä riittää usein pariin-kolmeen käyttökertaan, ehkä enempikin.- näytteet rules:)
Moikka maikki82!
toi tapa on kyllä tosi hyvä. olen saanut monesti hyviä näytteitä ja ihan reilustikin, kerran riitti jopa monta viikkoa. clinigue ja sitten se sveitsiläinen juvena on ollee ihan jees.
Cliniguen miesten voide on ollut hyvää, kun siihen laittaa bodyshopin corrector penciliä vähän päälle-finnit pois.
noilla on päässy aika pitkälle. - arpinaamaX
näytteet rules:) kirjoitti:
Moikka maikki82!
toi tapa on kyllä tosi hyvä. olen saanut monesti hyviä näytteitä ja ihan reilustikin, kerran riitti jopa monta viikkoa. clinigue ja sitten se sveitsiläinen juvena on ollee ihan jees.
Cliniguen miesten voide on ollut hyvää, kun siihen laittaa bodyshopin corrector penciliä vähän päälle-finnit pois.
noilla on päässy aika pitkälle.
- joku
Hintti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4083025SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis682352Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj782009Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1171727- 1411590
- 711223
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li121022Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön2681003- 40874