Tunnetun venäläisen Putinia kritisoivan elokuvaohjaajan Andrei Nekrasovin Suomen koti Lappenrannassa on murtautumisen jäljiltä täysin mullin mallin.
Joko Putinin lonkerot ulottuvat jo Suomen rajojen sisäänkin?
Ei kai arvojohtajattaremme sentään antaisi tuollaiseen rikollisuuteen lupaa?
Keneltä tuhoamiskäsky on tullut?
Joko Putinin lonkerot ulottuvat jo Suomen rajojen sisäänkin?
Ei kai arvojohtajattaremme sentään antaisi tuollaiseen rikollisuuteen lupaa?
Keneltä tuhoamiskäsky on tullut?
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei maksa paljoo ja saa vielä vähennyksen kotivakuutuksesta.
> ei hankkinut murtohälystä/... maamiinoja
> ei maksa paljoo ja saa vielä vähennyksen kotivakuutuksesta.
Vielä halvempia turvalaitteita on olemassa:
Muuan suomalainen mökin omistaja kyllästyi jatkuviin murtoihin mökkiinsä ja avasi karhunraudat mökin lattialle ikkunan alle. Keväällä kun meni mökilleen, niin raudoista löytyikin mädäntynyt murtomies. Oli tullut pää edellä sisään rikkomastaan ikkunasta ja sukeltanut suoraan karhunrautoihin. Karhunraudat asentanutta mökin omistajaa ei syytetty mistään. Sellaiset kun saa vapaasti asentaa lukittuun mäkkiinsä.
Että siitä vain mäkkiläiset metsästyskauppaan karhunrautaostoksille. Myös venäläiset elokuvaohjaajat. Ei tarvitse sähköä, ei juuri huoltoakaan eikä riko mökkiä toimiessaan. :)
itse varmaan oli järjestänyt homman jotta saa julkisuutta. en minäkään kuullut koko miehestä ja elokuvastaan mitään ennen murtoa.
Tavallinen murtautuja ei tule kyseeseen. Onko palstalla jo aikaisemmin asiaa spekuloinut nicci Lahtari sittenkin oikeassa.Hän väitti, että Imatran Lappeenrannan sudulla kiinnijääneet 2 loikkaria toimivatkin hämääjinä, että varsinainen Putin-jugend pääsi rajan yli jossain muualla. Onko tämä enänpi kuin vain spekulaatiota. Paljonkohan maassamme on näitä soluttautujia, eli 5:ttä kolonnaa?
Joko meidätkin Venäjä-kriittiset kirjoittajat on listattu eliminoitaviksi Putinin toimesta?
Onko aseesi priimakunnossa?