Mistä ei ammattilainen voisi ostaageelikynsientekoon geeliä? Hyviä nettikauppoja? Kiitos tosi hurjasti :)
mistä geelejä
mievaan77
7573
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kauneuden Paratiisiin riittää että on koulutus. Rakennekynsikoulutuksen voi hankkia miltä vain koulutusta tarjoavalta yritykseltä, jolla on y-tunnus ja toimialana rakennekynsipalvelut. Sivuilta löytyy koulutusta tarjoavien yritysten linkkejä. Koulutusten hinnat vaihtelevat satoja euroja, joten kannattaa tehdä vertailua.
Jos haluat omaksi iloksesi oppia tekemään kynsiä, ei paikalla ole loppujen lopuksi merkitystä, koska perustekniikan oppiminen riittää. Ammatikseen jos haluaa oppia, niin silloin kannattaa varmistaa että kouluttaja tarjoaa myös manikyyri yms opetusta lisäksi, koska työkseen rakennekynsiä tekevän on osattava kynsistä perusasiat ja myöskin vastailla asiakkaiden kysymyksiin.
Huomenta ja kiitos vastauksesta.
Äitini on ollut tuolla alalla jo pitkään ja opettanut nyt sitten minuakin. Jo kynsien hoidosta tiedän perusteet hänen ansiostaan. Kiitos hänelle:). Tuon vuoksi en haluaisi kurssille mennä koska tiedän jo miten kynnet tehdään ja hoidetaan. Rahan reikiä kun on niin valtavasti muutenkin.
Harmillista vain kun geelejä ei sitten näytetä myyvän muille kuin kurssin käyneille. Näin he kaiketi varmistavat, että kursseille riittää meniöitä.
Olen kyllä yrittäjä, mutten kynsialalla. Y-tunnuskin siis löytyy. Sillä y-tunnuksella en kai sitten voi ostaa geelejä?
Mun äiti on käynyt kurssin mutta saa tuotteita ilman y-tunnusta (vai saako niiltä kursseilta sitten jotain y-tunnusta vai pelkällä nimelläkö ostavat?) Äiskä auu nin kaukana, etten voi samassa putiikissa asioida.
Olis mukava jos pystyisi netin kautte ostaa geelejä yms koristuksia.
Luottokorttiakaan en omista joten jos löytyisi paikka josta voisi vaikka omilla pankkitunnuksilla shoppailla :).
Kiitos sinulla vaivasta.
Toki voit Y-tunnuksella ostaa geelejä. Juridisesti yrittäjä on vastuussa siitä että hänellä on riittävät taidot ja koulutus. Yksityishenkilöiden kohdalla maahantuova yritys vastaa siitä, että henkilö jolle myy tuotteita, on riittävä koulutus tuotteiden käyttöön, jos valmistaja koulutusta tuotteiden käyttöön vaatii tai suosittelee.
ymmärtääkseni kuka vaan.
Juu, sieltä kyllä saa ostaa geelejä kuka vain. Olis mukava testailla itteensä eri tuotteita. Siel kyl tuntuu olevan ihan hyvät geelit.
Jotkut maahantuojat vaativat koulutuksen geelien ostoon, sillä rakennekynsien tekeminen ei ole ihan yksinkertaista ja maahantuojat haluavat varmaankin myös pitää yllä merkin mainetta, joka on helppo pilata, jos kuka vaan tekee kynsiä osaamatta sitä kunnolla. Koulutus on todella tärkeä!
Rakennekynsien kanssa on eri juttu, ja ensimmäiset geelitkin kannattaa teettää ammattilaisella. Mutta kyllä geelikynsiä pystyy korjailemaan itselleen ihan kuka vaan. Yhtä vaikea toimenpide kuin viilaaminen ja kynsilakan siveleminen ...