ylläpitokorvaus 8/16e

Mitenkäs on, jos menen työelämävalmennukseen asuinpaikkakunnalle, mutta matkat meno-paluu 4.30 x2 eli 8.60, eihän tuo 8e kata edes matkoja saatikka ruokaa??? vai saanko sitten tuon 16 egee?
5596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...Mitenkäs on, jos menen työelämävalmennukseen asuinpaikkakunnalle,..

Asuinpaikkakunnalla ylläpitokorvaus on 8 e, ei enempää.

Äänestä

Ilmottaudu sairaaksi, that´s it!

Äänestä
  • en ole menossakaan ainakaan vielä, valmistun ensi viikolla eikä töitä ole tiedossa. matkaa siis on 20km yhteen suuntaan, ja sekään ei ole mahdollista kuin vasta elokuussa kun koulut alkaa silloin vain kulkee julkiset :D

    Äänestä

Minä testasin tuon asian vakuutusoikeudessa. Matkakulut hömppäkurssin pitopaikalle olivat juuri tuo 8 euroa. Mutta tämä ei merkinnyt mitään, sillä riittää että kurssinpitopaikka on työssäkäyntialueella.

Äänestä
  • tämähän on ihmisarvoa alentavaa touhua!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maaaherra kirjoitti:

Mitenkäs on, jos menen työelämävalmennukseen asuinpaikkakunnalle, mutta matkat meno-paluu 4.30 x2 eli 8.60, eihän tuo 8e kata edes matkoja saatikka ruokaa??? vai saanko sitten tuon 16 egee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu