Kuinka moni täällä muuten harrastaa noita breikkiä tai graffitteja? Onks tääl monii, joille musa on se juttu vai onko kiinnostus hiphoppiin laajempi?
kiinnostaa..
tessa
4142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Graffiteja harrastan huonoilla taidoilla..
Harrasta molempii ja ihan hyvinki
Ni kyllähän mun kaveripiirissäni harrastetaan graffitteja (muutama kaveri on jopa tosi hyvä).Ne on kyllä kaikki jätkii ne meidän taiteilijat. Itse vaan yritän epätoivoisesti pommailla =) tietty riimittelen. Ja musa on tullut vasta graffittien ihailun myötä. Heitän silloin tällöin Great Whitea. Entäpä itse?
no, breikki ei multa onnistu, vaikka haluisinki, mageen näköstä =). Enpä mä graffittejakaan harrasta, ihailen enemmänki (ja ku valokuvausta hieman harrastan niin on tullu kuvattua =D), on tullu mieleen et koklaisin joskus, mut oon aika varma et oon surkee siinä =) Mulle tää on itseasias aika uus juttu, rapista oon ollu kiinnostunu nyt jo vähän pidemmän aikaan kylläkin, mut sit yleinen kiinnostus hiphoppiin alko noin vuos sitten. Riimejä on vähän syntyny, ei mitään valmista kyllä. Mut oon kyl aika varma et ne jää vaan mun ilokseni.