olkapää sijoiltaan.

mulla lähti olkapää pois paikaltaan n.2 viikkoa sitte. ja se saatiin hyvin laitettua takas paikalleen eikä siellä todettu minkään näköstä murtumaa tai mitään. viikon pidin kantosidetta.
nyt jos joku viitsisi kertoa et koska voi alottaa painoja nostamaan taas..
21258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun multa meni olkapää pois sijoiltaan, oli kans kantositeessä viikon tai vähän yli. Sen jälkeen alkoi kuntoutus, kävin monta viikkoa fysioterapiassa sitten. Myöskään mulla ei mitään murtumia, eikä muutakaan.
Silti se kesti kipeänä monta kuukautta, eli tuskin käsi kestää painonnostoa muutamiin kuukausiin, ikävä kyllä.
Käsi tulee helposti sellaseksi, että menee uudelleen pois sijoiltaan melko vähästä.
Malttia toivon sulle.

Äänestä
  • Minulla mennyt pienenä olkapää, kyynerpää ja ranne sijoiltaan monen monta kertaa eikä kertaakaan kantosidettä. Löysien nivelten takia ne meni monta kertaa, mutta nyttemmin ei ole mennyt sijoiltaan. Pystyn itse laittamaan olkapääni osittain sijoiltaan, mutta kokonaan sijoiltaan se ei ole mennyt 8 vuoteen. Olen juuri täyttänyt 17.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


trekronor99 kirjoitti:

mulla lähti olkapää pois paikaltaan n.2 viikkoa sitte. ja se saatiin hyvin laitettua takas paikalleen eikä siellä todettu minkään näköstä murtumaa tai mitään. viikon pidin kantosidetta.
nyt jos joku viitsisi kertoa et koska voi alottaa painoja nostamaan taas..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu