Kykyvälitys Oy

henkilöstövuokrausfirma

onko kellään vielä kokemuksia millanen firma? On kai aika uusi yritys, v 2006 perustettu...

18

1804

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Slip

      Käsittääkseni joo '06 perustettu. Kävin siä työhaastattelussa ja ihan ok paikka tuntu olevan verrattuna muihin.
      Se tyyppi joka mua haastatteli kertoi niiden uudesta järjestelmästä jota ne käyttää, olisko ollu niin et yritys voi itse tilata itselleen työntekijän netissä. Kutsu töihin tulis sit kai tekstiviestillä.
      Kuulosti ihan mielenkiintoiselta...

      • tommi

        Tähän firmaan ei kannata luottaa, henkilökunta vaihtuu tiehään ja eivätkä maksa koskaan ajallaan ja oikein palkkoja.


      • kostaja
        tommi kirjoitti:

        Tähän firmaan ei kannata luottaa, henkilökunta vaihtuu tiehään ja eivätkä maksa koskaan ajallaan ja oikein palkkoja.

        ai !vähän...ei ne maksa ollenkaan!!! IT alan miehet johtaa "rakennusfirmaa"....
        heko heko.."ai mitä se ylitasotus tarkottaa...." ai jaaaa.....


    • EI toimi hommat

      Jää palkat maksamatta ja erittäin hämärää touhua!

    • Kyvytön välitys

      Palkanmaksussa oli koko ajan epäselvyyksiä, lopulta vaihdoin paikkaa ja palkat laitettiin perintään ennen kun ne sai.

    • kokeillut

      Jos haluut hermosi menettöö niin voit kokeilla.

    • ..........00.....

      mielenkiinnosta kuulisin mikä mättää kyseisessä puljussa...vaikuttaa aika erikoiselta puljulta .

    • ritva9

      Varmaan parempi kun ei mene edes haastatteluun asti jos kerran palkanmaksuissa ongelmia...

    • elisa32

      Taitaa olla vuokrafirmojen pohjanoteeraus ja kyseisen firman palkanmaksuhalut ovat jo kuuluisat.

    • utelias5

      onko tämä sama yritys johon kuuluu eyepro ja suomen seniorivälitys? onko kaikissa yrityksissä sama ongelma palkanmaksussa?

      • joujou3

        eiköhän se ole sama yritys, näyttää toimivan vain eri aloilla


    • haloo6

      Firmassa mättää kaikki, palkat tulee jos tulee ja lomakorvauksista eivät ole kuulemma kuulleetkaan ellei niitä erikseen niiltä pyydä, töitä tarjotaan todella huonosti, EPÄLUOTETTAVA VÄLITYSFIRMA

    • eeveli1

      älä mene sille töihin minulla on palkka saatavia siltä firmalta lupaa kaikkia mutta ei pysty toteuttamaan

    • uskomatonta1

      Tämä on hämmentävää. Samaan joukkoon kuuluu Prochain Oy. Eikö tälläisiä voi ilmoittaa jonnekkin viranomaisille ettei ihmiset tee töitä ja palkat jää saamatta.

    • ihmetteln vain

      No nyt tämän firman yksi haaroista meni konkurssiin... Eyepro nykäisi kupit nurin. Osakkaat Mikko Nieminen, Olli eklund (joka on muuten osakkaana muissakin yrityksissä), Heikki Kiviniemi. Uskomatonta mitä olen kuullut yrityksestä. jos toimivat vain provisiolla jokaisen työntekijän laskutetusta palkasta niin miten voi olla että yritys on tehnyt -60 000 tappiota??? voisko olla että tälla ostolla vain rahoitettiin muita yrityksiä näiden hemmojen alla.... just wondering.

      • Back it up

        Niin ja siis pahin on Pertti Vaarala joka omistaa nämä kaikki puljut.


    • Dreamwork (Pertti Vaarala, Anne Lamberg) on antanut varsin epämääräisen kuvan itsestään. Esim. heidän käyttämänsä veroprosentti (jonka perusteella palkasta pidätetään vero) on jotain muuta kuin pitäisi (välillä liian vähän, välillä liian paljon). Heidän maksamansa matkakorvaus (jonka oli tarkoitus kattaa edulliset yöpymiskulut viikon aikana) oli täysin riittämätön. He eivät myöskään olleet tavoitettavissa (ei sähköpostitse eikä puhelimitse). Töitä on tosiaan tarjottu huonosti ja käsittämättömien matkojen päähän (ainakin palkkaan nähden). Oman kokemukseni perusteella kannattaa siis harkita, meneekö heidän palkkalistoilleen.

      • fsdfsdfa

        Mennyt nurin koko DreamWork? Haha unelmatyö Suomeksi. Uus firma ton roskan tilalle perustettu?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      435
      2687
    2. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      1869
    3. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      57
      1798
    4. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      309
      1384
    5. Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota

      2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-
      Maailman menoa
      155
      1189
    6. Voisiko olla jopa niin

      Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal
      Ikävä
      71
      1086
    7. Pystyisitkö ottamaan kaivattuasi

      Elämääsi miten pian
      Ikävä
      90
      1047
    8. Varkaita kuhmossa

      Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.
      Kuhmo
      33
      1023
    9. Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."

      Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks
      Suomalaiset julkkikset
      12
      997
    10. K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."

      Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali
      Suomalaiset julkkikset
      9
      969
    Aihe