Kykyvälitys Oy

henkilöstövuokrausfirma

onko kellään vielä kokemuksia millanen firma? On kai aika uusi yritys, v 2006 perustettu...

18

1863

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Slip

      Käsittääkseni joo '06 perustettu. Kävin siä työhaastattelussa ja ihan ok paikka tuntu olevan verrattuna muihin.
      Se tyyppi joka mua haastatteli kertoi niiden uudesta järjestelmästä jota ne käyttää, olisko ollu niin et yritys voi itse tilata itselleen työntekijän netissä. Kutsu töihin tulis sit kai tekstiviestillä.
      Kuulosti ihan mielenkiintoiselta...

      • tommi

        Tähän firmaan ei kannata luottaa, henkilökunta vaihtuu tiehään ja eivätkä maksa koskaan ajallaan ja oikein palkkoja.


      • kostaja
        tommi kirjoitti:

        Tähän firmaan ei kannata luottaa, henkilökunta vaihtuu tiehään ja eivätkä maksa koskaan ajallaan ja oikein palkkoja.

        ai !vähän...ei ne maksa ollenkaan!!! IT alan miehet johtaa "rakennusfirmaa"....
        heko heko.."ai mitä se ylitasotus tarkottaa...." ai jaaaa.....


    • EI toimi hommat

      Jää palkat maksamatta ja erittäin hämärää touhua!

    • Kyvytön välitys

      Palkanmaksussa oli koko ajan epäselvyyksiä, lopulta vaihdoin paikkaa ja palkat laitettiin perintään ennen kun ne sai.

    • kokeillut

      Jos haluut hermosi menettöö niin voit kokeilla.

    • ..........00.....

      mielenkiinnosta kuulisin mikä mättää kyseisessä puljussa...vaikuttaa aika erikoiselta puljulta .

    • ritva9

      Varmaan parempi kun ei mene edes haastatteluun asti jos kerran palkanmaksuissa ongelmia...

    • elisa32

      Taitaa olla vuokrafirmojen pohjanoteeraus ja kyseisen firman palkanmaksuhalut ovat jo kuuluisat.

    • utelias5

      onko tämä sama yritys johon kuuluu eyepro ja suomen seniorivälitys? onko kaikissa yrityksissä sama ongelma palkanmaksussa?

      • joujou3

        eiköhän se ole sama yritys, näyttää toimivan vain eri aloilla


    • haloo6

      Firmassa mättää kaikki, palkat tulee jos tulee ja lomakorvauksista eivät ole kuulemma kuulleetkaan ellei niitä erikseen niiltä pyydä, töitä tarjotaan todella huonosti, EPÄLUOTETTAVA VÄLITYSFIRMA

    • eeveli1

      älä mene sille töihin minulla on palkka saatavia siltä firmalta lupaa kaikkia mutta ei pysty toteuttamaan

    • uskomatonta1

      Tämä on hämmentävää. Samaan joukkoon kuuluu Prochain Oy. Eikö tälläisiä voi ilmoittaa jonnekkin viranomaisille ettei ihmiset tee töitä ja palkat jää saamatta.

    • ihmetteln vain

      No nyt tämän firman yksi haaroista meni konkurssiin... Eyepro nykäisi kupit nurin. Osakkaat Mikko Nieminen, Olli eklund (joka on muuten osakkaana muissakin yrityksissä), Heikki Kiviniemi. Uskomatonta mitä olen kuullut yrityksestä. jos toimivat vain provisiolla jokaisen työntekijän laskutetusta palkasta niin miten voi olla että yritys on tehnyt -60 000 tappiota??? voisko olla että tälla ostolla vain rahoitettiin muita yrityksiä näiden hemmojen alla.... just wondering.

      • Back it up

        Niin ja siis pahin on Pertti Vaarala joka omistaa nämä kaikki puljut.


    • Dreamwork (Pertti Vaarala, Anne Lamberg) on antanut varsin epämääräisen kuvan itsestään. Esim. heidän käyttämänsä veroprosentti (jonka perusteella palkasta pidätetään vero) on jotain muuta kuin pitäisi (välillä liian vähän, välillä liian paljon). Heidän maksamansa matkakorvaus (jonka oli tarkoitus kattaa edulliset yöpymiskulut viikon aikana) oli täysin riittämätön. He eivät myöskään olleet tavoitettavissa (ei sähköpostitse eikä puhelimitse). Töitä on tosiaan tarjottu huonosti ja käsittämättömien matkojen päähän (ainakin palkkaan nähden). Oman kokemukseni perusteella kannattaa siis harkita, meneekö heidän palkkalistoilleen.

      • fsdfsdfa

        Mennyt nurin koko DreamWork? Haha unelmatyö Suomeksi. Uus firma ton roskan tilalle perustettu?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      113
      3242
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      52
      2803
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2354
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      111
      1892
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      168
      1534
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      30
      1248
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1102
    8. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      15
      906
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      111
      888
    10. Polvinen hylkäsi Persut

      Polvinen teki ratkaisun, lähti Persujen paraati paikalta. Moni on jättänyt puolueen tavallisten kansalaisten joukosta.
      Kajaani
      145
      837
    Aihe