1)voisitteko kertoa kevät juhliin sopivia biisejä? olisin ensin halunnut esittää shakiran underneath your clothes, mutta ei, eihän se oikein sovi kevätjuhlaan!
ja mieluiten jos kertoisitte englannin kielisiä biisejä.. ku ei tuu yhtään mieleen..suomalaisia kyllä tiedän mut en tarpeeksi!
2)voisitteko kertoa joulu juhliin sopivia biisejä? ei mitään ihan täysin joululauluja kuten esim. kulkuset, joulupukki..! yhdessäkin joulujuhlassa joku tyyppi lauloi robbie williamsin angels..eli tyyliin sellasia lauluja..ja taas englannin kielisiä ois kiva kuulla! =))
KIITOKSIA KAUHEASTI JOS JOKU VIITSII EHDOTELLA!
Hei ihmiset!
4
437
Vastaukset
- Julgubbe
Jos haluat esittää joulujuhlissa jonkun diskobiisin, joululauluista oman kokemukseni mukaan parhaiten diskobiittiin taipuu Deck the halls, joka on suomeksi Kuusen kotiin tuoda saamme.
- Janzu
Piu bella cosaa olisin ehdottanut Eros Ramazotilta, mutta Italia voi olla haasteellista...hmm...varmaan kannatta muistella eri kesien "kesähittejä". Suomeksi tulisi monta mieleen, mutta englanniksi vaikeampaa...ei tule muuta mieleen kuin Ronan Keatingin "Life is a rollercoaster".
Joululauluista tulee ensiksi mieleen tietysti Whamin Last Christmas (vai saiko olla jouluinen lainkaan?)- Janzu
...kesähitti vailla vertaa oli Alexian Summer is Crazy.
- sulle
Viestisi ei liity millään tavalla VANHAN AJAN DISCOON, päätellen Shakira ja Robbie Williams -viittauksista.
Niin että käännypä toiselle palstalle kyselyinesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3464038Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283620Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku72345- 1121724
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181678Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241369Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei71138Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1171064Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1481010Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79895