Hei ihmiset!

apuvva!

1)voisitteko kertoa kevät juhliin sopivia biisejä? olisin ensin halunnut esittää shakiran underneath your clothes, mutta ei, eihän se oikein sovi kevätjuhlaan!

ja mieluiten jos kertoisitte englannin kielisiä biisejä.. ku ei tuu yhtään mieleen..suomalaisia kyllä tiedän mut en tarpeeksi!

2)voisitteko kertoa joulu juhliin sopivia biisejä? ei mitään ihan täysin joululauluja kuten esim. kulkuset, joulupukki..! yhdessäkin joulujuhlassa joku tyyppi lauloi robbie williamsin angels..eli tyyliin sellasia lauluja..ja taas englannin kielisiä ois kiva kuulla! =))

KIITOKSIA KAUHEASTI JOS JOKU VIITSII EHDOTELLA!

4

447

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Julgubbe

      Jos haluat esittää joulujuhlissa jonkun diskobiisin, joululauluista oman kokemukseni mukaan parhaiten diskobiittiin taipuu Deck the halls, joka on suomeksi Kuusen kotiin tuoda saamme.

    • Janzu

      Piu bella cosaa olisin ehdottanut Eros Ramazotilta, mutta Italia voi olla haasteellista...hmm...varmaan kannatta muistella eri kesien "kesähittejä". Suomeksi tulisi monta mieleen, mutta englanniksi vaikeampaa...ei tule muuta mieleen kuin Ronan Keatingin "Life is a rollercoaster".

      Joululauluista tulee ensiksi mieleen tietysti Whamin Last Christmas (vai saiko olla jouluinen lainkaan?)

      • Janzu

        ...kesähitti vailla vertaa oli Alexian Summer is Crazy.


    • sulle

      Viestisi ei liity millään tavalla VANHAN AJAN DISCOON, päätellen Shakira ja Robbie Williams -viittauksista.

      Niin että käännypä toiselle palstalle kyselyinesi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      449
      3316
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      101
      2541
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      84
      2102
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      140
      1876
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      144
      1717
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      85
      1456
    7. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      26
      1432
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      317
      1235
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      21
      1201
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1069
    Aihe