ylpeänä "komea" minivogue päässä ja naurettava muovinen mitali kaulassa odottamassa kohtuullisen huonoa todistusta... miten teillä?
38 vuotta sitten
8
745
Vastaukset
- mies_vm56
parempi todistus kuin itsellä aikoinaan.
Siis mikä muovinen mitali?- Baile_Atha_Cliath
yritti "komistaa" lisää... siis tuo aivan itse kaupasta ostettu naurettavan näköinen muovinen kullattu mitali ketjuineen:))
Tyyppi, eli minä oli ulkonäöltään kuin -Australian Pölkkypää- kisojen ensimmäisen palkinnon saaja:) - sitroen.
ilman prenikoita ja ylpeyttä sain koulun parhaan todistuksen ja stipendin, 200 mk puhtaana käteen.
Koulusta valmistui noin 500 henkilöä silloin... - Baile_Atha_Cliath
sitroen. kirjoitti:
ilman prenikoita ja ylpeyttä sain koulun parhaan todistuksen ja stipendin, 200 mk puhtaana käteen.
Koulusta valmistui noin 500 henkilöä silloin...hyvästä suorituksesta näin jälkikäteen...
- sitroen.
Baile_Atha_Cliath kirjoitti:
hyvästä suorituksesta näin jälkikäteen...
Jotenkin ne asiat silloin nuorena jäi päähän lähes lukematta. Nyt on kaikki toisin...
- Baile_Atha_Cliath
sitroen. kirjoitti:
Jotenkin ne asiat silloin nuorena jäi päähän lähes lukematta. Nyt on kaikki toisin...
kuvia... siitä aloitukseni? Tuntuu siltä, että mikäli nykyoppilaat katsovat 38-vuoden kuluttua omia
kuviaan niin naurettavuus ei ehkä ole aivan samaa luokkaa kuin 38- vuotta sitten otetuissa kuvissa... 76- vuotta kuvilla väliä... no täytynee tarkistaa asia ja vertailla niitä "kohta" :)))
Minulle taisi tulla ehdot.
- hukkeli
abiluokan pitkätukkaisimpana karvanaamana istuin penkillä epätietoisena, millainen todistus tulee, kun en ollut käynyt mitään ennalta urkkimassa. Jätin viime tinkaan myös valkolakin hankinnan ja vein sen vasta edellisenä iltana kouluun; kävin ostamassa sen jälkeen kun olin nähnyt lehdessä nimeni uusien ylioppilaiden luettelossa.
Yo-todistus oli selvästi luokan paras, lukion päästötodistus keskitasoa, stipendiä en saanut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä19611801- 298194
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586216Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1715146- 434912
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai474480Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1164383- 1183865
- 813353
- 511877