75AA

kokoisia?

Mistäköhän löytäisin 75AA kokoisia rintaliivejä? Ei mitään snoopy kuvioisia, koska en ole enää nuori..

17

3407

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ehehehehe

      Mihin ihmeeseen edes tarvitset liivejä??? Eihän sulla ole tissejäkään!

      • .....

        No kyllä pienetkin rinnat ovat tietääkseni rinnat? Ja olen todella pienikokoinen, joten kokooni suhteutettuna ne ovat ihan sopivat minulle..Ilman liivejä nännit näkyvät paidan läpi, juokseminen sattuu jne. eli kyllä ne ihan tarpeelliset on. Ihme ettei saa koskaan asiallisia vastauksia? En tietääkseni kysynyt tarvitsenko liivejä, vaan missä myytäisiin tietynkokoisia sellaisia..


      • apua-papua

        Toivottavasti nämä "ei sulla oo edes tissejä" -tyypit nyt jo vihdoin tajuaisivat lähteä lätkimään tältä palstalta. Täällä kun on tarkoitus puhua alusvaatteista. Menkää vaikka tuonne seksikeskustelupalstalle tymine juttuinenne - jos ikä riittää...


      • AAAA
        apua-papua kirjoitti:

        Toivottavasti nämä "ei sulla oo edes tissejä" -tyypit nyt jo vihdoin tajuaisivat lähteä lätkimään tältä palstalta. Täällä kun on tarkoitus puhua alusvaatteista. Menkää vaikka tuonne seksikeskustelupalstalle tymine juttuinenne - jos ikä riittää...

        Olet varmaan kuullut liikkeestä nimeltä Funky Lady. Siellä on erittäin pienirintaisille hyviä rintaliivejä ja bikinivalikoima on myös hyvä. Alusvaatteet ovat kauniita ja henkilökunta erittäin auttavaisia oikean koon valinnassa, jos itse on epävarma.


      • Jee-98

        Helppo sun on puhuu jos oot isorintainen nainen tai rinnaton mies joka ajattelee vaa naisten tissejä eikä ole muuta elämässä!!


      • Jee-98
        Jee-98 kirjoitti:

        Helppo sun on puhuu jos oot isorintainen nainen tai rinnaton mies joka ajattelee vaa naisten tissejä eikä ole muuta elämässä!!

        Siis "ehehehehe":lle !!


      • 75aa

        Vaikka on pienet rinnat, niin silti voi tarvita rintaliivejä. Kun sain ekat minulla oli juuri tuon kokoiset, ja tarvitsin niitä koska nännit näkyi paidan läpi. Ja kyllä olin käyttänyt sitä ennen niitä toppeja, mutta tuossa vaiheessa eivät enää auttaneet.


    • apua-papua

      En osaa sanoa, minkälainen valikoima kyseistä kokoa on kaupoissa tai erikoisliikkeissä. Ehkä lähinnä lindexillä tai h&m:llä pyörähtäessäni on saattanut jokunen AA-koon liivi sattua silmään, mutta kyse on usein ollut näistä mainitsemistasi snoopy- tai muista, ehkä vähän lapsekkaista malleista. Sen sijaan jos sinua kiinnostaisi netistä ostaa hyvälaatuisia ja kauniita liivejä omaa kokoasi, kannattaa käydä katsomassa osoite www.figleaves.com. Kyseessä on brittifirma, josta tilaaminen on todella vaivatonta ja helppoa, eivätkä postikulutkaan päätä huimaa (suunnilleen samanhintaista kuin tilaaminen vaikkapa h&m rowelssilta). Maksu hoidetaan etukäteen joko luottokortilla tai visa electronilla, ja se on täysin turvallista (omasta kokemuksesta :). Vilkaisin äsken valikoimaa sinun koollasi (=34AA), ja vaihtoehtoja näytti olevan kymmeniä. Valikoimissa oli t-paitaliivejä, pitsiliivejä, kolmioliivejä ja olkaimettomia. Kyseinen firma myy niin luxuslaatua kuin halvempaakin tavaraa. Suositukseni on, että liiveihin kannattaa laittaa hieman enemmän rahaa - hyvänlaatuiset ja oikean kokoiset liivit tuntuvat todella ihanilta päällä ja tuovat pitemmällä aikavälillä myös säästöä, sillä ne säilyvät kauniin näköisinä pitkään.

      Jos netistä tilaaminen ei innosta, niin suosittelen kääntymään erikoisliikkeiden puoleen. Niiden osoitteita voit hakea paikkakuntasi yritysluettelosta tai vaikkapa numero/osoitetiedusteluun soittamalla. Hyvin palveleva liiviliike on kyllä halukas tilaamaan liivejä sinun kokoasi, jos ei niitä sillä hetkellä olekaan tarjolla. Ehkäpä mahdollista olisi myös ompeluttaa 70A(=rinnakkaiskokosi) -kokoisia liivejä siten, että ympärysmitta olisi hieman pidempi ja näin sinulle sopivampi.

      • ......

        Tuolta: www.figleaves.com tilasinkin jo yhdet rintaliivit, oli tosiaan enemmän kuin tasan yksi vaihtoehto AA kokoisia rintaliivejä, toisin kuin monissa muissa paikoissa :) Kiitos kaikille asiallisesti vastanneille!


    • Mortabella

      Sattumalta kiinnitin tänään LIndexissä huomiota nätteihin pieniin liiveihin. Siellä taitaa A-kuppi olla pienin, mutta ehkä joku 70A sopisi sinulle. Eikös se ole rinnakkaiskoko 75AA:lle?

      • kiitän:)

        vaikken ap olekkaan itselläni kans aika pienet rinnat (näin imetyksen jälkeen) sain itsekkin teiltä apua:) ja tuo "ehheeh" miksi pilkkaat tahallesi ihmisiä? kirjoituksesi perusteella olet n.12-13vuotiaan tasolla ainaskin jos et iältäsi, joten sinun ei edes kannattaisi olla tälläisillä keskustelu palstoilla tai sitten olet teini ikäinen pojan kloppi.


    • möllikkä^^

      ois kiva jos jostain nettisivuilta vois katella ja vaikka tilata tämän kokoisia, erilaisia...:)

    • .....

      tosi vaikee löytää sen kokosii liivejä..senpä takia olen ruvennut ostamaan 70A/75A kokoisia liivejä mallista riippuen..onhan ne hieman isommat mitä pitäisi..mutta on se parempi kuin ei mitään. koska ei nuo 75AA snoopy liivit kiinnosta koska en ole itsekään enää niin nuori.

    • Ostin

      Ihan vain tokmannilta,eli se on samakuin maxi makasiini,säästökuoppaja tuollaiset:DD jalöysin :) 13 vuottaon ikää..

      • kujr

        Hei miten noi koot menee. Mikä on 28AA? Kun en ihan metsään viitsi tilata


    • FigLeaves

      Englannissa on tuuma koot, eli 28AA on 60AA

    • Vaikka täältä

      Ainakin Triumphilla on malli "Soft Sensation" josta löytyy 75AA:ta. Myös Amoena Finland Oy:llä on pienirintaisille sopivia liivejä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      11
      2744
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      109
      2570
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      178
      2432
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      157
      2080
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1654
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1109
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      84
      868
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      787
    9. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      732
    10. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      151
      713
    Aihe