Sen tekee ystävällisyys, avuliaisuus, hyvyys. Se, että näkee miehen rakastavan elämää, kunnioittavan itseään ja muuta elävää, naisiakin. Se loistaa joistakin, lämmittää.
Heittäkää miehet pois ne ikävän, paskanjauhamisen ja pessimismin paidat ja antakaa maailman nauttia täysin rinnoin sisäisestä komeudestanne. Silloin mä rakastan teitä kaikkia. mä rakastan teitä jo nyt, koska näen sen sisäisen komeutenne. Jokaisesta.
Light my fire...
Heittäkää miehet pois ne ikävän, paskanjauhamisen ja pessimismin paidat ja antakaa maailman nauttia täysin rinnoin sisäisestä komeudestanne. Silloin mä rakastan teitä kaikkia. mä rakastan teitä jo nyt, koska näen sen sisäisen komeutenne. Jokaisesta.
Light my fire...
Vastaukset 3
Vanhimmat
mä olen aika lailla samaa mieltä. Sitten kun miehellä on vielä monipuolinen huumorintaju, niin ei muuta melkein enää tarvitakaan.:)
Tuo sanomasi sopii niin hyvin erääseen melko normaalin näköiseen mieheen, jolle olen menettänyt sydämeni. Hänestä loistaa lämpö ja ystävällisyys, ilman rahtustakaan äitelyyttä. Se hehkuu ihosta ja rinnasta :) Oikein polvissa heikottaa minua enkä saa silmiäni siitä ihanuudesta irti.
Luulen, että muutamia vuosia sitten pennumpana en olisi edes ymmärtänyt tällaisen hyvyyden päälle. Nyt kun vielä saisi selville, onko hänellä hehkutettava omasta takaa kotonaan :/
Pelimiehen ensimmäinen edellytys..
"ystävällisyys, avuliaisuus, hyvyys"
Esitystä,luotu harhakuva.
"rakastavan elämää, kunnioittavan itseään ja muuta elävää, naisiakin."
Ja erityisesti itseään.
Varmaan rakastaakin jollain tapaa niitä naisia, ja montaa yhtä aikaa..
Mutta jos joku oikeasti on todella kuvailemasi kaltainen se kertoo vain sen ihmisen heikosta älykkyydestä ja vähästä ymmärryksestä.
Naiivisuudesta.
"mä rakastan teitä jo nyt, koska näen sen sisäisen komeutenne. Jokaisesta. "
Tuon "jokaisen" voit jättää pois,tai älä sitten ainakaan katso tänne päin..et näe muuta kuin pimeyttä ja synkkyyttä..