toimii

muttu

Elikkä nyt 3 vk kuppaillu (edelleen uskonpuutteessa vaan toista pakaraa, nähdäkseni oikeasti eron) ja kyllä se kuulkaas tytöt niin on, että kuppia nyt vaan ostamaan. Tämä oikeasti taitaa toimia.

Välillä tulee mustelmaa ja verenpurkaumaa, mutta ilmeisesti ihan luonnollista. Ei oo sattunu yhtään, ei tullu jano eikä väsymys, mutta iho silenee silmissä. N. puol tuntia oon miltei päivittäin kupannu.

Nyt alkaa siis toisen pakaran vuoro! :)

8

1103

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • strawberries

      ..kannustuksesta, joka toinen päivä uskonpuute iskee pahemman kerran, vaikka silmämääräisesti kyllä iho näyttää silenneen. toisaalta, en ehkä enää edes halua muistaa kuinka kamalia muhkuroita aiemmin olikaan. :)

    • hmmh

      vedät sitä kuppia, vedätkö aina yhteen suuntaa vai edestakaisin tai pyöritellen? Onko merkitystä kuinka kuppia vetää? Esim jos käsittelen reisiä, vedänkö aina ylöspäin ja kuppi uudestaan kiinni alas vai voiko vetää ylös alas niin kauan kuin kuppi pysyy kiinni??

      • strawberries

        ..olen aiemmin tehnyt pyörivää liikettä ja irrottanut kupin turhankin usein, kunnes eilen taas lueskelin aiempien kuppausklubien ERINOMAISIA ohjeviestejä ja hoksasin että kuppia voi esim. reisissä vetää edestakaisin alhaalta ylös, kuppia irroittamatta. säästää mustelmilta ja menee huomattavasti nopeammin koko homma.. ja takapuoli sivulta keskelle ja takaisin.


    • strawberries

      ..kupannut kerran päivässä? muutamissa ohjeissa on, että pari viikkoa kerran päivässä ja sen jälkeen kahdesti. mulla on kolmas viikko menossa ja tarvii ensi viikolla viimeistään ottaa aikatauluun myös toinen kuppauskerta.

      • :-D

        Minä kuppailin sen 5vk vain kerran päivässä.
        Jotkut innostuivat noissa kuppausklubi-ketjuissa kuppaamaan useampaan otteeseen.
        Minen jaksanut eikä ollut aikaakaan.
        Ja tuloksia tuli tuollakin tavalla.

        Nykyään kuppaan kerran tai pari viikossa, silloin kun on muhkurainen olo :-D

        ap


      • muttu

        ja nyt on ollut välipäiviäkin... Tuntuu että näyttää heti ihan kauhealta kun ei oo pariin päivään peiliin katsonu, melkein pahemmalta kuin ennen! Valakaa uskoa ettei se oo totta.

        Pesetkö kupit joka kerta? Miten ne voi pestä "ei juoksevan veden alla?"


      • :-D
        muttu kirjoitti:

        ja nyt on ollut välipäiviäkin... Tuntuu että näyttää heti ihan kauhealta kun ei oo pariin päivään peiliin katsonu, melkein pahemmalta kuin ennen! Valakaa uskoa ettei se oo totta.

        Pesetkö kupit joka kerta? Miten ne voi pestä "ei juoksevan veden alla?"

        altaaseen vettä ja pese siinä.
        Tai pyyhi kostealla rätillä.
        ap


      • Nimetön
        muttu kirjoitti:

        ja nyt on ollut välipäiviäkin... Tuntuu että näyttää heti ihan kauhealta kun ei oo pariin päivään peiliin katsonu, melkein pahemmalta kuin ennen! Valakaa uskoa ettei se oo totta.

        Pesetkö kupit joka kerta? Miten ne voi pestä "ei juoksevan veden alla?"

        ..tuntuu, että viikonlopun mittainen kuppaustauko teki himskatin hyvää, maanantaina näytti ihan eriltä koivet!! Ja lauantaina tuntui, että vaatteet oli löysemmät kuin aiemmin. Ja tänään tiirailin peilistä, että neljäs viikko taitaa tuottaa tuloksia! Jippii!!! :D

        Kyllä se Muttu siitä, mun uskonpuute taas alkaa haihtua - viime viikon menkkaturvotus tais näyttää vaan kaikki ylimääräiset. Ajattelin mennä käymään Seppälässä / Vero Modassa - niiden sovituskopit kun paljastaa aivan kaiken. ;)

        Mulla on ollut yhteensä 3 välipäivää, mutta tänään kuppasin aamulla nopeasti reidet ja illalla koko kropan, ja ajattelin tämän ja ensi viikon mennä tällä 2 x päivä jos vaan aikataulu antaa periksi.

        Kuppien pesusta - olen päästänyt lavuaariin lämmintä vettä ja laittanut vähän astianpesuainetta, ja huuhtaissut kyllä sitten nopeasti juoksevan veden alla. Huomasin kyllä tänään, että toiseksi pienin kuppi on päältä vähän karhea - mahtaako johtua siitä, että se on aina yltäpäältä rasvassa ja se ei taida olla ihan öljytöntä..? Sitä käytän eniten, usein koko kroppaan.

        Hei muuten, miksei sisäreisistä saa kupata? Siis juu, verisuoniahan siellä on ja herkempi iho, mutta mikä siis voi olla seuraus? Katkenneet verisuonet vai jotain pahempiakin häiriöitä?

        Kuppaillaan! Ja nyt kauniille unille - pitää muuten ainakin minulla paikkansa se, että uni syventyy.. voisin nukkua kuin tukki vaikka kuinka pitkään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2564
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      77
      2416
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      66
      2323
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      23
      2040
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      84
      1769
    6. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1559
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      30
      1378
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      17
      1273
    9. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      4
      1123
    10. Se on siinä

      Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna
      Lappajärvi
      32
      957
    Aihe