Kortsut hajoaa

onko olemassa mitään keinoa millä saada ilmat pois kortongin ja mulkun välistä, kun meinaa hajota kumet kun ne ei oikein istu.
3743
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kasvata kulli isomaksi.

Äänestä
  • purista sitä päätä valmiiks samalla ku laitat sitä paikoilleen niin sinne ei menekkään ilmaa.

    Äänestä

Upota mulkkusi aina välillä sankoon..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten ilmat pois kirjoitti:

onko olemassa mitään keinoa millä saada ilmat pois kortongin ja mulkun välistä, kun meinaa hajota kumet kun ne ei oikein istu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu