Millaista palkkaa saa sähköasentajat kun tuntuu et 10-11e aika vähältä?
Sähköasentajan palkka?
sähkäriksi vai ei
32506
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
16 €/h.
Sähkärit saavat meillä n. 2400-2500 eur./kk. Itse teen työtä joka liippaa hyvin läheltä sähkärin työtä, vaan on vapaampaa, helpompaa, vaihtelevampaa ja monipuolisepaa sekä itsenäisempää, ja saan siitä 2839 eur/kk + puhelinedun (juuri saamani mukavan 7 % palkankorotukseni jälkeen). Työtäni voi tehdä omassa tahdissaan,ei tosin aina, mutta pääsääntöisesti. Työni on enemmän asiakaspalvelutyötä kun sähkärin.
Sähkärit meidän isohkossa kumialan teollisuusyrityksessä pirkanmaalla taas joutuvat ryynäämään välillä melko pakko -kiivastahtisestikin, mutta ei heidänkään liksansa mitenkään huono ole.
Sen olen havainnut että joitain sähkäreitä vituttaa tämä meikäläisen roplaus ja räpläys työ josta maksetaan vielä vähän paremmin. Ne luulevat että työssäni voin lusmuilla, mutta niin ei ole, työtä on niin pirusti että sitä on painettava joka päivä perkeleesti.
Millä koulutuksella teet tuota roplaus-räpläystä? Sähkäri?