Kysyi milloin nähdään. Sanoin, että sen näkee sitten milloin alkaa tuntumaan siltä. Just nyt on tyhjä ja rento olo ja haluan tepastella omissa oloissani.
Nainen soitti
Fasaani
141405
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
olis halunnu tulla "kaffeelle"... .. otan sania.. ei jaksa nyt pitää "pannua" kuumana... ehkä joku päivä.. ehkä jo huomenna..
olis halunnut puhua jostain laskuista. Löin luurin korvaan. Just nyt on hyvä lämmin hellä olo, ei jaksanut kiinnostaa.
Tuli tekstarikin: Törkeää, ettei voida nähdä.
Tämä vain lujittaa haluani pitkittää tapaamistamme vaikka olin jo hilkulla eilen pyytää häntä tulemaan tänne. Eron hetkestämme on tasan 4 vrk.
Hän poistui luotani torstaina 31.5.2007 klo 15:55:20, silloin ovi sulkeutui.
Tuli tekstari eilen: Kuva hänen kovasta ja isosta kyrvästä.. ..... huoh...
luuri lämähti korvaan, kun ei viitsi jaksaa kiinnostaa.
Pyysi käymään, mutten ehdi tällä viikolla, sanoin.
Ehkäpä ensi viikolla menen, mutten voi luvata mitään.
soitin muutamiin numeroihin luettelossa ja löin puhelimen korvaan. En vaan jaksanut jutella.
Soitin entiselle vaimolleni,kysyin kiinnostaisiko.
Löi luurin korvaan,ei varmaankaan kiinnostanut.
ja kysyi milloin nähdään. Sanoin etten ehdi puhumaan koska olen just työllistämässä hieromasauvaani.
Lisäsin että sen näkee jos alkaa patterit loppumaan ja soittelen takaisinpäin. Just nyt on tyydyttynyt olo ja voi olla että haluan puuhailla omissa oloissani.
Kaveri soitti ja sanoi, että käys lukemassa yks juttu netistä kun ehdit.
http://www.prosessori.fi/uutiset/uutinen.asp?id=50504
Nainen laittoi tekstiviestin ja pyysi kuuntelemaan Green Dayn biisin all I want.
En kuuntele, poistin saman tien viestin.
Kun fasaaninaaras on saanut fasaanikoiraalta ja munat ovat tulossa niin tää naaras piiloutuu koiraalta eikä halua olla sen kanssa missään tekemisissä kun se koiras söisi ne munat/poikaset jos sattuu ne jostain löytämään. Sen takia fasaaniäijät vain tepastelevat ja pitävät kauheaa älämölöä kun ne joutuu oleen yksin. Huutelevat vaan muijan perään tai hakevat uutta.
Tepastele sinä omissa oloissasi.
Löysin uuden kumppanin. Paras kaverisi riikinkukko lupasi lähteä mun kanssa leffaan.
Kysyi milloin saa lähettää speznatsin pojat tänne harjoituksiin. Sanoin, että sen näkee sitten milloin alkaa tuntumaan siltä. Just nyt on tyhjä ja rento olo ja haluan tepastella Norjan kuninkaallisten kanssa.
Kysyi milloin saa lähettää Nato-pojat tänne ohjussiiloineen. Sanoin, että sen näkee sitten milloin naapurin jutut on saaneet kansalle riittävästi vetelää pöksyyn. Just nyt on ainakin parrasvaloissa liittoutumaton olo ja haluan tepastella tähtilippupinssi povitaskun puolella.