Tykkäättekö ruskettuneista naisista vai onko väliä jos on vaalee iho?
Miehille kysymys?
keskiväliä alakantissa
83004
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No tietysti tykätään ;) Vaalea tukka rusketus=NAMMM
Rannalla tai solariumissa tuntitolkulla loikoilemalla, eli siis varta vasten paahdettu rusketus on kamala ja viestii kantajansa olevan tietämätön (juntti) auringonoton ja ihon paahtamisen terveyshaitoista. Lisäksi se kertoo sen, että jollakin on vähän liian vähän järkevää tekemistä.
Sellainen rusketus, joka tulee siinä sivussa, kun elää normaalia elämää, on paras. Ei haittaa vaikka on vähän rajoja siellä täällä, kunhan näyttää reippaalta ja fiksulta.
Täysin kalpea on aika kamala myös, mutta jos osaa kantaa kalpeutensa arvokkaasti ja tyylillä, ei siitäkään ole haittaa. Kaikillehan rusketusta ei tule.
No sellainen kevyt ulkoilemalla saatu rusketus on minusta
seksikkäämpää kuin ihan kalpea iho. Tai noh, sellainen oikein
maidonvalkoinen ja sileä iho on sekin melko hot.
Sen sijaan sellainen kellertävä tekorusketus on lähinnä
typerän näköinen, kun ei useinkaan näytä kovin luonnolliselta.
Koomisuuden huippu on nainen jolla on luonnoton
tekorusketus ja ihan vaaleat hiukset, varsinkin keskellä
talvea :D
Kunhan nainen antaa tarkastaa, onko rusketus rajaton.
Paras on vaalee iho. 1900-luvun alussa asiat oli hienosti, silloin naiset käyttivät päivävarjoja, jottei iho vaan tummentuisi :)
vaalea iho on parempi ellei ole ihan kalkkilaivan kapteeni.
...Vähä sama ku kysyis että tykkääkö Naiset paahdetuista miehistä vai a la naturel...??
Ei todellakaan haittaa vaikka on vaalea iho. En itse pidä auringon ottamisesta enkä ymmärrä ruskettumisen ihannointia. Jos joku on ruskettunut, hän on ja jos ei, niin siinä tapauksessa hän ei ole.
Älä itseäsi toisten mieliksi auringossa grillaa, ellet itse halua.