Autostani löytyy Aux-in liitäntä ja ajattelin hommata jomman kumman soittimen. Tuollaisista kapineista ei ole mitään kokemuksia kumpikahan sopisi auto käyttöön paremmin? löytyykö näihin laitteisiin autotelineita/latureita ja voiko molempiin siirtää netistä ilmaiseksi ladattuja mp3 kappaleita???
ipod vai kannettava mp3 autoon??
tietämätön.
2562
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
iPod tarkkaan ottaen on kannettava MP3-soitin. Nano on varmaan parhaasta päästä autokäyttöön, kun on Flash-muistilla eli ei liikkuvia osia.
Autolaturiksi nanolle riittää tupakinsytytin-usb -adapteri (n. 5€ esim. Clas Ohlssonilla). Telineen tarpeen voit miettiä itse.
Ja voi siirtää ilmaiseksi tai maksullisesti hankittuja MP3:sia.
lisälaitteiden määrä kaikkeen käyttöön on suunnaton, varmaan suurempi kuin kaikilla muilla soittimilla yhteensä. Löytyy varmasti vimpain joka tarkoitukseen.