Olemme eroamassa tyttöystäväni kanssa puolentoistavuoden seurustelun jälkeen. Emme ole riidoissa tms. Onko kellään kokemusta että alkaisi uudestaan ja vielä onnistuisi siinä.. Tyyliin jos on tarkoitettu toisille,palataan vielä yhteen.
aikalisä
lakeri
5636
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kannattais pitää pieni tauko ja kummankin miettiä rauhassa mitä oikeesti haluaa väkisin vääntämisestä ei tuu muuta ku itkua ja hammasten kiristystä...
Vähän ihmetyttää toisaalta tämmöset aikalisät. Miesystävä ehdotti aikalisää jota toisaalta en ymmärrä. Koska jos haluaa ns aikalisän niin silloinhan jokin suhteessa mättää ja onko tämä miehelle mukavampi tapa lopettaa suhde??
voihan siinä niinkin pian käydä että se aikalisä on sit lopullinen.no,jos kysyt suoraan missä mättää ei kai kukaan huvikseen taukoo halua pitää?
itselläni myös miehen kanssa sovittu että pidetään parin viikon tauko, tauko tuli hänen tahdostaan..eipä oikein vaan aika kulu kun itse rakastaa koko sydämestään ja miettii koko ajan mitenhän tässä käy..mitä olette mieltä tauon aikana yhteydenpidosta? Itse ajattelin että parempi antaa olla ihan rauhassa koska en tahdo painostaa/ahdistaa häntä millään tavalla.
Itse ihmettelen tuota ns. taukoilemista. Mitä varten pitää pitää tauko? Senkö vuoksi että pääsee viettämään villiä ja vapaata elämää hetkeksi?
Oikeasti kiinnostaisi, että mitä te hyvät ihmiset olette sopineet säännöistä vai onko niin että sääntöjä ei ole ja kukaan ei kysele mitä tuli tehtyä tai mitä ei?
Itseäni vaan on aina mietityttänyt se, että eikö ne tauon tapahtumat nouse jossain riidoissa tms. sitten aikanaan esiin?