Jos toinen osapuoli lopettaa kirjottelun kuin seinään, niin pitäskö antaa asian vaan olla vaan kysyä, että mikäs nyt on? Eikö kiinnosta enää.
Pitäiskö kysyä syytä
jos kirjottelu loppuu
71576
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Naurettavaksi itsesi teet, jos syytä kyselet. Se ei ole kiinnostunut susta, jos ei enää kirjoita. Mitä siinä sen kummempaa.
Joskus voi tulla taukojakin..matkoilla, sairas, kone rikki..ei heti pidä vetää johtopäätöstä että toinen olisi lopettanut kirjoittelun kokonaan.
Jos on sp:t kannattaa kysyä missä mennään.
viestit, jos nekin on poistettu älä silloin kysele typeriä tällä palstalla :)
Ite en ainaka menis kyselee,eiköhän se kiinnostus silloin ole loppunut jos ei mitään enää kuulu,mut jos siihen joku muu syy löytyy,että ei vaikka ole yhteyttä jostain syystä pystynyt ottamaan niin ilmotteleepahan sitten joskus.
Ihme vastauksia. Kaikki jotain juroja suomalaisia. Puhumalla asiat selviää, ei arvuuttelemalla.
Toki kysyä voi, mutta olen sitä mieltä, ettei maksa vaivaa. Jos toinen lopettaa kirjoittelun ilman syytä, on häneltä hankalaa saada mitään perusteluja sille. Toiset ihmiset ovat vaan kylmiä kuin ratakiskot tai niin leipääntyneitä tähän nettideittailuun, ettei paukkuja ole kertoa miksi haluaa lopettaa kirjoittamisen.
Elämä on ja nettideittailu vielä enemmän...
Minua häiritsee se, jos mies alkaa kyselemään ulkonäöstäni.
Minua häiritsee se, jos mies alkaa kirjoittelemaan seksistä.
Minua häiritsee se, jos mies jää kiinni valheesta (yleensä koulutus)
Minua häiritsee se, jos mies alkaa pitämään minua itsestään selvyytenä..
tässä joitakin syitä joita en kerro, mutta nämä seikat saavat kyllä minut lopettamaan kirjoittelun