Tatuoinnin poisto

Sattuuko toi laserin käyttö tatuoinnin poistossa?
Minkälainen mahtaa olla lopputulos?Jääkö jälkiä/arpia?
6635
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

voi jäädä arpia, yleensä tarvitaan useampi käyntikerta ennen kuin kuvan saa kokonaan pois, ja hintaakin tulee ihan mukavasti.

Äänestä

Poisto sattuu jonkin verran, mutta esim Q-swithc-laserilla yksi hoito kerta kestää noin 5 minuuttia ainakin minulla, eli ei tarvitse pitkään kärsiä. Oma tatuointini on nyt käsitelty 2 kertaa ja on vaalentunut selvästi.Ja arpea ei tuosta laserista jää. Olen käynyt helsingissä legacy tattoolla.

Äänestä
  • suomessa ko laaseria.Esim.Lahdessa tietääkö kukaan ?Tai onko näissä yksityisissä Hemo,Mehiläinen ,NIIN LAASERPOISTOO TATSKOILLE.

    Äänestä

  • muualla kirjoitti:

    suomessa ko laaseria.Esim.Lahdessa tietääkö kukaan ?Tai onko näissä yksityisissä Hemo,Mehiläinen ,NIIN LAASERPOISTOO TATSKOILLE.

    suoraan noista ehdottamista paikoista. Ne tekevät nimenomaan laserkäsittelyjä, eikä mitään valoimpulsseja kuten kosmetologit ja muut ei-lääketieteelliset paikat. Kysymällä myös selviää poistavatko tatuointeja.

    Äänestä

  • Laser ja maksaa n.150 käynti....olen jo 8kertaa käyny ja lopetin kun minusta ei tunnu tulosta syntyvän.

    Äänestä

eikä satu juurikaan, pistää hieman. ihan kuin tatuoinnin ottokin.

rubiinilla poistamisella ei pitäisi jäädä arpia, ainakaan kovin. tietysti riippuu alueesta mistä poistetaan.
monta hoitokertaa ja kallistahan se on mutta itse kävin poistattamasta rintakehästä ja siihen ei ole kiva saada arpea.

suomessa tehdään ainoastaan vain sairaala laserissa lauttasaaressa (hki).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


arannah kirjoitti:

Sattuuko toi laserin käyttö tatuoinnin poistossa?
Minkälainen mahtaa olla lopputulos?Jääkö jälkiä/arpia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu