Kengät kesän juhliin koko 35

kaupat kietänyt

Mistä ihanat kengät kesänjuhliin koko 35 pieni jalkainen kun olen asun Treellä

7

1104

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mekatar

      Mekasta löytyy ja postikulutkin vain vaivaisen euron!

      • missä siellä

        Pienin numero noilla sivuilla näyttää olevan 36.

        Miksi palstalla vinkataan nettikaupoista, joista väitetään löytyvän pieniä numeroita, ja sitten kuin menee katsomaan, niin eipä löydy. Sama juttu oli aikaisemmin vaatteita myyvän sivuston kohdalla.


    • pikkujalka

      Voin suositella osoitetta www.yoox.com. Siellä on paljon erihintaisia 35:n kokoisia korkkareita ja toimitus/palautus sujuu ongelmitta.

    • j..

      samaa yooxia tuossa itse kattelin, jotkut oli tosi hienoja, mutta kyllähän ne kalliksi tulee. Itse olen osatnut parit kengät turusta, pikkunaisia liikkeestä, siellä on joitain tosi nättejä. Ja helsingissä on sellainen liike kuin piccola donna, jossa myös kai pieniä kenkiä. Mutta tampereesta en kyllä osaa sanoa. Itse löysin tänä keväänä yhdet 35 kokoiset kengät click shoesta, että kyllä niitä joskus tuurilla löytää. Ja kuule... älä myöskään suoraan heitä roskiin ajatusta lastenosastolla käymisestä... ostin myös yhdet lasten kengät prisman lastenosastolta.. sieltä voi myös hyvällä tuurilla löytää sellaisia ylläreitä, joista ei voi sanoa onko lasten vai aikuisten kenkiä.. eihän sieltä nyt perus korkkareitä löydy, mutta nättejä sandaaleja voi löytyä.

    • ja osta kerralla kamaa

      Itse tein pari vuotta sitten lomareissun Japaniin. Tuliaisina kassikaupalla ihania kenkiä ja vaatteita. Suosittelen, katso netistä joku halpislento vaikkapa Thaimaahan, Japseihin tai Intiaan ja shoppaa monen vuoden kamat tai teetä paikanpäällä.

    • kengät

      ...oli yksi kenkäkauppakauppa, niillä oli nettisivutkin, www.kenkascala.fi. Siellä oli 32 koosta eteenpäin. Itsekin löysin sieltä kokoa 35 ihanat korolliset sandaalit. Myös Helsingin Stocmannilta löysin kivat matalat sandaalit lastenosastolta ja K-kengästä olen myös löytänyt sopivia kenkiä, jotka eivät ole kuitenkaan olleet kuosiltaan lapsekkaita.

    • -Jonna-

      www.smallmeasures.co.uk
      Tilasin tuolta kengät ja tulivat parissa päivässä:) Ja olivat tarpeeksi pienet!Muita nettikauppoja en ole löytänyt,missä olisi esim kokoa 32 olevia kenkiä..
      Toiv.löydät popot:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      156
      5071
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      193
      4040
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      140
      3705
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      51
      2981
    5. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      45
      2448
    6. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      146
      1987
    7. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      44
      1737
    8. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      35
      1478
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      63
      1424
    10. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1319
    Aihe