Maasturista paku?

Onnistuuko vm-97 Pajeron (7 paikkainen tällä hetkellä) muuttaminen pakettiautoksi? Riittääkö pelkkä penkkien poistaminen?
5721
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tiiseli vero poistuu muutaman kk sisällä ja sit et saa enää sitä henkilöautoksi.

Äänestä
  • Mistäs tiedät, että se poistuu? Selvänäkijän lahjoja? Joku sanoi, että siinä voi mennä parikin vuotta, ennen kuin vero poistuu jos poistuu silloinkaan!?

    Ai eikö sitä voi muuttaa toiseen suuntaan???

    Äänestä

  • Onnistuuko kirjoitti:

    Mistäs tiedät, että se poistuu? Selvänäkijän lahjoja? Joku sanoi, että siinä voi mennä parikin vuotta, ennen kuin vero poistuu jos poistuu silloinkaan!?

    Ai eikö sitä voi muuttaa toiseen suuntaan???

    Menee nykylainsäädännön mukaan niin että autoveron joutuu maksamaan toiseen kertaan. Kikkailijoita rankaistaan.

    Äänestä

  • vero uudestaan kirjoitti:

    Menee nykylainsäädännön mukaan niin että autoveron joutuu maksamaan toiseen kertaan. Kikkailijoita rankaistaan.

    "autoveron joutuu maksamaan toiseen kertaan"

    Ai, kun kiva! Toihan on törkeetä!

    Äänestä

katkaiset auton etupenkkien takaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onnistuuko kirjoitti:

Onnistuuko vm-97 Pajeron (7 paikkainen tällä hetkellä) muuttaminen pakettiautoksi? Riittääkö pelkkä penkkien poistaminen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu