Vapaaksi tekeytyvät ukkomiehet

Netissä on paljon vapaaksi tekeytyviä ukkomiehiä , jotka iskevät kyntensä elämänkumppania etsiviin herkkiin naisiin. Puhuvat ummet lammet, ovat hurmaavia ja ihania. Saavat naisen ihastumaan ja kun ovat saaneet naisen sänkyyn - katoavat.

Sitten alkaa selvitä: nimi tekaistu, "työpaikalla" ei tunneta, puhelinnumero pre-paid liittymä. Kaikki muukin on ollut pelkkää valhetta ja harhaa...Miehellä on varmasti jossain vaimo ja perhe...


Miksi- mies joka on hyvännäköinen,komea, hyvillä puheenlahjoilla varustettu - ja saisi varmasti helposti pelkkää seksiseuraa, jos sellaista etsisi, toimii näin? Miksi pitää vietellä elämänkumppania etsivä nainen, vaikka varmasti olisi pilvin pimen naisia,joita kiinnostaisi vain yhden yön jutut komean miehen kanssa.
352968
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Miten sitten retkahdit tämmöiseen, miks? On siellä varmaan kunnollisiakin miehiä, jotka etsii sitä elämänkumppania, mutta eihän nämä kelpaa. Ovat tylsiä, liian arkisia ja ei ole sitä jännitystä vain pelimiesten tarinat suodattuu läpi, eikö vain. Kunnolliseen mieheen on liian vaikea ja tylsä tutustua.

Äänestä
  • sillä vastausta kysymykseesi ei koskaan tule

    Äänestä

  • vastausta : kirjoitti:

    sillä vastausta kysymykseesi ei koskaan tule

    Jos miehenä on täällä todellisin aikein liikenteessä, niin sitä on pakko olla rehellinen ja yrittää antaa silti mahdollisimman hyvä kuva itsestänsä. Mutta eihän sitä voi voittaa näille seksin vonkaajille, ne kun voi suoltaa mitä palturia tahansa, jotta naiset lämpenee :(

    Äänestä

  • " On siellä varmaan kunnollisiakin miehiä, jotka etsii sitä elämänkumppania, mutta eihän nämä kelpaa."

    Fiksu ihminen etsii sellaista seuraa, johon tuntee vetoa. Moni suhde muuttuu kulissisuhteeksi, jos
    välillä ei ole kemiaa. Kyllä hyvännäköisistäkin löytyy kunnollisia miehiä.

    On muuten hemmetin vaikeaa olla hyvännäköinen nainen. Kerran olen eronnut ja jatkossa olen ennemmin yksin, jos kemiat eivät kohtaa. Yksi kulissijuttu on jo koettu.

    Äänestä

käytetty hyväksi ja tullaan käyttämään. Surullista mutta totta. Kuka käskee heti hypätä sänkyyn? Netissähän noiden ukkomiesten on helppo rellastaa, kun hyväuskoisia riittää.

Äänestä
  • Moni ihmettelee, et miks netissä on niin paljon vain pesää etsiviä ukkomiehiä. No siks, kun täältä lohkee. Eihän ne ukkomiehet kauaa sellasessa paikassa viitsi notkua, mistä ei mitään heru. Täällä ne taas viihtyy, kun täältä saa. Sana on kiertänyt työpaikoilla ja ukkomiesten kaveriporukoissa, et mä sain nettipesää helposti, koklaa säkin. Näin sana on levinnyt ja nyt treffeil on ukkomiesten koko armeija ettimässä helppoja nakkeja. Ei kannata ihan heti ruveta ukkomiehen patjaks, kyl naisessakin vikaa on ku antaa typeryyttään heti ekoilla treffeil. Järki hoi, sen käyttö sallittua!

    Äänestä

"Miksi- mies joka on hyvännäköinen,komea, hyvillä puheenlahjoilla varustettu - ja saisi varmasti helposti pelkkää seksiseuraa, jos sellaista etsisi, toimii näin?"

Pelkkää seksiseuraa hakevalle naiselle tuollainen mies on lähinnä rasittavaa seuraa, sillä tuollainen tyyppi elää lähinnä naisten palvonnasta.
Kuvauksesi mukainen mieshän on tyypillinen paskanpuhuja, ja ei sellaista jaksa kuunnella kuin sellainen joka on vailla sitä liirumlaarumia.

Äänestä
  • Niin, helppohan se on naisia taas syyllistää.
    Luulen, että noiden pelimiesten elämän nautintoon kuuluu se vedättäminen.

    Olen entisessä työssäni reissanut paljon varattujen miesten kanssa ja sama kuvio kuin elävässä elämässä toistuu myös netissä.

    Varatut miehet ovat kivoja sen vuoksi, etteivät he arvostele naista koko ajan (kuten sinkkumiehet valitettavasti tekevät).
    Varattujen miesten seurassa on rentoa ja mukavaa olla, jolloin nainen saattaa hyvinkin ihastua ja kiinnostua.

    Yksi hyvä merkki varatun miehen tunnistamiseen on tapaamisajankohdat. Mies sopii tapaamiset itse, hyvissä ajoin ja arkipäivänä.
    La-ilta vietetään perheen kanssa, siitä perheellisen miehen useimmiten tunnistaa.

    Suomi24-palsta on täynnä kivoja, varattuja miehiä.

    Äänestä

  • Nainen--vaan kirjoitti:

    Niin, helppohan se on naisia taas syyllistää.
    Luulen, että noiden pelimiesten elämän nautintoon kuuluu se vedättäminen.

    Olen entisessä työssäni reissanut paljon varattujen miesten kanssa ja sama kuvio kuin elävässä elämässä toistuu myös netissä.

    Varatut miehet ovat kivoja sen vuoksi, etteivät he arvostele naista koko ajan (kuten sinkkumiehet valitettavasti tekevät).
    Varattujen miesten seurassa on rentoa ja mukavaa olla, jolloin nainen saattaa hyvinkin ihastua ja kiinnostua.

    Yksi hyvä merkki varatun miehen tunnistamiseen on tapaamisajankohdat. Mies sopii tapaamiset itse, hyvissä ajoin ja arkipäivänä.
    La-ilta vietetään perheen kanssa, siitä perheellisen miehen useimmiten tunnistaa.

    Suomi24-palsta on täynnä kivoja, varattuja miehiä.

    Varatut eivät sovi etukäteen tapaamisiaan, koska varatun vaimo tai tyttöystävä saattaa yhtäkkiä haluta olla miehensä kanssa. Varma merkki on tapaamisten peruminen ja vielä samana päivänä tapaamisajan säätäminen. Tekstarit, joissa puhutaan yllättävistä menoista siskon tai sukulaisten luokse tms. on aika varmoja merkkejä, että mies ei ole rehellinen.

    Pelimies on sairas ihminen ja sairaat ihmiset saavat nautintoa toisten vahingoittamisesta. Osa pelimiehistä on myös psykopaatteja eli eivät tunne oikeasti empatiaa, vaikka sitä näyttelevätkin.

    Jos yli 30-vuotias siistinnäköinen ja hyväkäytöksinen mies etsii muka elämän kumppania nettitreffeissä, niin kannattaa herätä epäilys. Tuollaisella olisi vientiä jo ollut aiemmin. Myös vähän rumemmat ja huonostikäyttäytyvät miehet voivat olla varattuja.

    Kannattaa aina ottaa selvää miehen nimi, työpaikka ja vaatia näyttämään henkkarit sekä katsoa numeropalvelusta, onko numero prepaid vai ei sekä KÄYDÄ miehen kotona. Vasta kotona näet, onko siellä toisen naisen tavaroita.

    Sen jälkeen kun mies pettää, voi lähettää hänen pomolleen nimettömän sähköpostin, jossa kertoo, minkälainen ihminen hänen alaisensa oikein on.

    Äänestä

"Miksi- mies joka on hyvännäköinen,komea, hyvillä puheenlahjoilla varustettu - ja saisi varmasti helposti pelkkää seksiseuraa, jos sellaista etsisi, toimii näin? Miksi pitää vietellä elämänkumppania etsivä nainen, vaikka varmasti olisi pilvin pimen naisia,joita kiinnostaisi vain yhden yön jutut komean miehen kanssa."

Tämä on muuten hyä kysymys mitä itse "ei pelimiehenä" olen myös miettinyt. Mutta rehellisen vastauksen saaminen lienee mahdotonta...

Onko seksi "tositarkoituksella" naisen kanssa parempaa, kiihkeämpää, syvällisempää mitä baarikaadoista ei saa?

Vai onko se että se jahdin hurma tulee siitä valimistautumisesta ja valehtelusta... pääsee olemaan joku super soluttautuja agentti? James Bond wannabe?

Vai voisiko olla niin että mies ei etsikkään ihan pelkkää panoa vaan seuraavaa vaimoa tai kakkosnaista jo vähän etukäteen... Ja seksin jälkeen sitten todettu että taso ei ollutkaan tarpeeksi kova tai muuten muuttaa mielensä.

Joskus olisi kiva saada tietää mikä se kylmä looginen totuus näiden miesten päässä on?

Äänestä
  • Geenien levittäminen, vieras pimppa ja lihan piilottaminen.

    Äänestä

  • "totuus" sanellaan kyllä alapäällä eikä suinkaan yläpäällä. Joten vastausta tuohon on turha odottaa.

    Äänestä

  • joku (m).. kirjoitti:

    Geenien levittäminen, vieras pimppa ja lihan piilottaminen.

    Niin mutta jos tuo pelkästään on taka-ajatuksena, niin silloinhan baarikaadot ovat helpompia. Ei tarvitse prepaid liittymiä ja samaa määrää valmistelevaa työtä ja valehtelua.... Siis jos mies on muuten hyvässä arvossa että saisi valehtelmattakin sitä pesää yllin kyllin... Sitähän alkuperäinen tuossa manaili (myös) ja siihen tartuin. Eli miksi yksinkertainen asia pitää tehdä noin vaikeasti. Samassa ajassa saisi siideripesää varmaan tuplamäärän.

    Äänestä

  • ihmettelevä mies kirjoitti:

    Niin mutta jos tuo pelkästään on taka-ajatuksena, niin silloinhan baarikaadot ovat helpompia. Ei tarvitse prepaid liittymiä ja samaa määrää valmistelevaa työtä ja valehtelua.... Siis jos mies on muuten hyvässä arvossa että saisi valehtelmattakin sitä pesää yllin kyllin... Sitähän alkuperäinen tuossa manaili (myös) ja siihen tartuin. Eli miksi yksinkertainen asia pitää tehdä noin vaikeasti. Samassa ajassa saisi siideripesää varmaan tuplamäärän.

    leikkiä taas sinkkua ja olla "tosimielellä" liikenteessä. Baarikaadot kun on niitä siiderinhuuruisia pissaliisoja.

    Äänestä

löytää naisia ja näitä riittää höynäytettäviä. Mieheni jäi kiinni ilmoituksestaan täällä ja oli tavannutkin naisia. Hän osaa olla vakuuttava, koska on patologinen valehtelija ja tottunut valehtemaan sujuvasti. Hommaa hän pyöritti niin töistäkäsin kuin kotoa, helppoa ja metsästys ympärivuorokautista. Siksi.

Äänestä
  • Äh nythän sen tämän perusteella tajusin (mitä tuossa ylempänä arvuuttelin).

    "Hommaa hän pyöritti niin töistäkäsin kuin kotoa, helppoa ja metsästys ympärivuorokautista."

    Vaikka baarissa vietetään vähemmän aikaa, eli voisi kuvitella että siltä saisi helpommin, niin tällä toisella tavallahan ei tarvitse lähteä kotoa tai töistä... Parhaimmillaan vielä palkka juoksee leperrellessä. Käytetty aika ja valmistelut sujuvat normirutiinien ohessa. Eli ei haittaa vaikka yhteenlaskettu aika ylittäisikin rehdin baareilun. Ykköset vedetään niskaan vasta kun kaato on lähes varma.

    En osannu ajatella "laiskuutta" koska ajattelin pelkästään yhteen laskettua aikaa jonka suhteen yhtälö ei täsmännyt :-)

    Äänestä

  • Ihmettelevä mies kirjoitti:

    Äh nythän sen tämän perusteella tajusin (mitä tuossa ylempänä arvuuttelin).

    "Hommaa hän pyöritti niin töistäkäsin kuin kotoa, helppoa ja metsästys ympärivuorokautista."

    Vaikka baarissa vietetään vähemmän aikaa, eli voisi kuvitella että siltä saisi helpommin, niin tällä toisella tavallahan ei tarvitse lähteä kotoa tai töistä... Parhaimmillaan vielä palkka juoksee leperrellessä. Käytetty aika ja valmistelut sujuvat normirutiinien ohessa. Eli ei haittaa vaikka yhteenlaskettu aika ylittäisikin rehdin baareilun. Ykköset vedetään niskaan vasta kun kaato on lähes varma.

    En osannu ajatella "laiskuutta" koska ajattelin pelkästään yhteen laskettua aikaa jonka suhteen yhtälö ei täsmännyt :-)

    on taalla ennenkin ehdotettu mustan listan tekemista noista pettajista, luulenpa etta se on vain ajan kysymys. ulkomaillahan noita petkuttaja/pettaja-listoja on enemmankin.(http://www.dontdatehimgirl.com/

    eli ihan vapaasti voitte naiset laittaa noita kuvauksia etta osataan varoa. nimimerkkia, ikaa, asuinpaikkaa, tyopaikkaa yms.

    tehdaan asia mahdollisimman vaikeaksi!

    Äänestä

  • musta lista?? kirjoitti:

    on taalla ennenkin ehdotettu mustan listan tekemista noista pettajista, luulenpa etta se on vain ajan kysymys. ulkomaillahan noita petkuttaja/pettaja-listoja on enemmankin.(http://www.dontdatehimgirl.com/

    eli ihan vapaasti voitte naiset laittaa noita kuvauksia etta osataan varoa. nimimerkkia, ikaa, asuinpaikkaa, tyopaikkaa yms.

    tehdaan asia mahdollisimman vaikeaksi!

    heh, itse asiassahan tuolla dontdatehimgirl.com palstalla on jo lisatty muuutama suomalainen nimella jopa!
    sielta loytyy joku kansainvalinen suomalainen huijari puhelinnumeroineenkin...huh huh.

    Äänestä

  • musta lista?? kirjoitti:

    on taalla ennenkin ehdotettu mustan listan tekemista noista pettajista, luulenpa etta se on vain ajan kysymys. ulkomaillahan noita petkuttaja/pettaja-listoja on enemmankin.(http://www.dontdatehimgirl.com/

    eli ihan vapaasti voitte naiset laittaa noita kuvauksia etta osataan varoa. nimimerkkia, ikaa, asuinpaikkaa, tyopaikkaa yms.

    tehdaan asia mahdollisimman vaikeaksi!

    Kiva ideahan tuo näyttää olevan mutta missä vaiheessa tulee sitten kääntöpuoli vastaan? Mikä estää jotain katkeroitunutta henkilöä listaamasta kaikki epäonnistuneet deittinsä tuonne?

    En tunne palvelua tarkemmin, mutta kuulostaa melekin yhtä hyvältä idealta kun aseiden jakaminen tunnetäpinöissä olevlille ihmisille :-)

    "Tie helvettiin on päällystetty hyvillä tarkoituksilla"

    Äänestä

  • musta lista?? kirjoitti:

    on taalla ennenkin ehdotettu mustan listan tekemista noista pettajista, luulenpa etta se on vain ajan kysymys. ulkomaillahan noita petkuttaja/pettaja-listoja on enemmankin.(http://www.dontdatehimgirl.com/

    eli ihan vapaasti voitte naiset laittaa noita kuvauksia etta osataan varoa. nimimerkkia, ikaa, asuinpaikkaa, tyopaikkaa yms.

    tehdaan asia mahdollisimman vaikeaksi!

    alkaa listaamaan niiden naisten nimimerkkejä, joilta ovat saaneet heti, ensimmäisillä treffeillä? Eli netissä olis "helppojen" naisten lista.

    Äänestä

  • Mies 3x kirjoitti:

    Kiva ideahan tuo näyttää olevan mutta missä vaiheessa tulee sitten kääntöpuoli vastaan? Mikä estää jotain katkeroitunutta henkilöä listaamasta kaikki epäonnistuneet deittinsä tuonne?

    En tunne palvelua tarkemmin, mutta kuulostaa melekin yhtä hyvältä idealta kun aseiden jakaminen tunnetäpinöissä olevlille ihmisille :-)

    "Tie helvettiin on päällystetty hyvillä tarkoituksilla"

    tuo viimeinen lause. Näitä lukuisia (miltei pääsääntöisesti) "pyhän vihan" vallassa kirjoitettuja juttuja lukiessa kaipaa juuri tuollaisia tervejärkisiä kommentteja.

    Äänestä

  • varatut miehet kirjoitti:

    alkaa listaamaan niiden naisten nimimerkkejä, joilta ovat saaneet heti, ensimmäisillä treffeillä? Eli netissä olis "helppojen" naisten lista.

    on salainen !

    Äänestä

  • ko. lista kirjoitti:

    on salainen !

    on laillinen. listallahan on kuvailtu tyypit tosi tarkkaan kuvaa myoten, ja on hyvin saitti toiminut monta vuotta. Ja alkuperamaahan on luvattujen oikeusjuttujen maa, eli USA...

    Äänestä

Minkä helvetin takia rehellinen, vapaa mies ei saa seuraa netistä (eikä oikein muualtakaan)? Jos kerran naiset olette oikeasti sitä elämänkumppania hakemassa, niin pakkoko se on aina lähteä sen kaikkein lipevimmän auervaaran völjyyseen? Sitten minun kaltaiseni rehelliset, vapaat miehet (eikä välttämättä tosiaan edes mitenkään hassumman näköisetkään) eivät saa seuraa netistä, eikä muualtakaan. Täytyy vissiin ruveta katselemaan naisia ulkomailta, josko sieltä vielä löytäisi elämänkumppanikseen naisen, joka arvostaa kunnollista miestä.

Äänestä
  • jos olet helvetin tylsä. On kai niillä auervaaroilla hyvätkin puolensa, kun kerran naisia vetävät puoleensa. Vähän romanttinenkin voisi olla kunnollinen suomipoika, eikä mikään juro jullikka.

    Äänestä

  • arvaus.. kirjoitti:

    jos olet helvetin tylsä. On kai niillä auervaaroilla hyvätkin puolensa, kun kerran naisia vetävät puoleensa. Vähän romanttinenkin voisi olla kunnollinen suomipoika, eikä mikään juro jullikka.

    Aina ollessani sinkkumiehen kanssa treffeillä mies arvioi soveltuvuuttani ja sellainen jatkuva kyttääminen ja arvostelu ärsyttää. Tulee sellainen äkkiä karkuun -fiilis

    Toinen asia mikä ärsyttää joissakin sinkkumiehissä on tuo naisten (lähinnän entisten) haukkuminen. Ex-vaimo oli varmasti kamala, mutta mistäköhän se mahtaisi johtua..

    Kolmas asia mikä suomalaisissa sinkkumiehissä ärsyttää on tuo minä olen tällainen enkä muuksi muutu -asenne. Naisen pitäisi harrastaa ja muuttaa arvomaailmansa miehen mukaan.
    Jollen ole tähän ikään mennessä oppinut golfia pelaamaan, niin yhtäkkiä se pitäisi olla minulle maailman tärkeintä...

    Varatut miehet eivät käyttäydy ym. tavalla.
    Ehkäpä he sitten tosiaankin kohtelevat naisia paremmin ja se on naiselle tietysti tärkeä asia.

    Äänestä

  • koska kusipäämiehet vie teijänkin mahikset....kun ei kehenkään voi luottaa enää.

    Äänestä

  • Nainen--vaan kirjoitti:

    Aina ollessani sinkkumiehen kanssa treffeillä mies arvioi soveltuvuuttani ja sellainen jatkuva kyttääminen ja arvostelu ärsyttää. Tulee sellainen äkkiä karkuun -fiilis

    Toinen asia mikä ärsyttää joissakin sinkkumiehissä on tuo naisten (lähinnän entisten) haukkuminen. Ex-vaimo oli varmasti kamala, mutta mistäköhän se mahtaisi johtua..

    Kolmas asia mikä suomalaisissa sinkkumiehissä ärsyttää on tuo minä olen tällainen enkä muuksi muutu -asenne. Naisen pitäisi harrastaa ja muuttaa arvomaailmansa miehen mukaan.
    Jollen ole tähän ikään mennessä oppinut golfia pelaamaan, niin yhtäkkiä se pitäisi olla minulle maailman tärkeintä...

    Varatut miehet eivät käyttäydy ym. tavalla.
    Ehkäpä he sitten tosiaankin kohtelevat naisia paremmin ja se on naiselle tietysti tärkeä asia.

    "Varatut miehet eivät käyttäydy ym. tavalla. Ehkäpä he sitten tosiaankin kohtelevat naisia paremmin ja se on naiselle tietysti tärkeä asia."

    Niin, varatuthan voi kohdella naista juuri niin kuin tämä nainen tykkää häntä kohdeltavan. Varatulle miehelle on tärkeintä vain se seksin saaminen, en usko että siinä itse nainen kiinnostaa sen enempää.

    Sinkkumiehen pitää kummiskin ajatella asiaa vähän laajemmin kuin pelkän pimpan saannin kannalta. Kyseessähän on kummiskin se tilanne että ollaanko tässä se "loppuelämä" yhdessä.

    Äänestä

  • .....on vaikeuksia tutustua vapaisiin miehiin, koska he jotenkin pelkäävät minua. Olen kaunis, puhelias, kiltti, seksikäs, itsevarma, persoonallinen, hyvin toimeen tuleva ja vahva persoona, jolla on lapsia. Olen luopunut toivosta löytää joku kiva sinkkumies rinnalleni.

    Jos olen jossakin viihteellä, niin varattuja miehiä pörrää ympärillä haitaksi asti, mutta vapaat loistavat poissaolollaan. Olen oppinut tunnistamaan varatut miehet, mutta he ovat todella sitkeitä yrittämään. Vapaat luopuvat leikistä ensi metreillä ja se on surullista se. Onko vapailla miehillä huonompi itsetunto???

    Jos itse lähestyn vapaata miestä "iskumielessä", niin eikös tämä miespolo lähde karkuun. Olen ehkä....tai olen....siis olen "melkoinen persoona", joten en ihmettele, että minua pikkuisen pelätään. "Jokin" minussa vetää varattuja miehiä puoleensa ja se sama "jokin" pelottaa vapaat miehet pois. Nyyyhhh....

    Vapaille miehille neuvoksi, että luottakaa itseenne ja yrittäkää sitkeästi "iskeä" haluamaanne naista, vaikka kuinka "pakkien" saaminen pelottaisi. Kyllähän se sydän aina välillä saa koviakin kolauksia, mutta se on vain elämää. Itsellekin on tullut "turpaan" ja oikein kunnolla muutaman kerran, mutta minkäs teen, jos en kelpaa jollekin rakastamalleni miehelle. Sitä on vain itkettävä ja surtava suru pois.

    Ihanaa kesää kaikille !!!

    Äänestä

  • arvaus.. kirjoitti:

    jos olet helvetin tylsä. On kai niillä auervaaroilla hyvätkin puolensa, kun kerran naisia vetävät puoleensa. Vähän romanttinenkin voisi olla kunnollinen suomipoika, eikä mikään juro jullikka.

    että se ensi tapaamisella/ensi sähköpostin/ilmoituksen perusteella jurolta jullikalta vaikuttava kunnollinen suomipoika voi todellisuudessa olla todella romanttinen, luova, kekseliäs jne. kaikkea kivaa mitä vain keksit? Minun kokemukseni mukaan kunnolliset miehet ovat juurikin niitä, jotka lämpeävät hieman hitaammin ja auervaarat taas niitä, jotka saavat heti naisilta jalat veteliksi.

    Ei siinä mitään, jos pitää jälkimmäisistä, mutta turha sitten valittaa kun auervaara ei enää pillua saatuaan jaksakaan niitä "ihania kikkojaan" juuri sinuun käyttää. Jos malttaisit sitä juroa jullikkaa hetken lämmitellä voisi olla, että hän sitten vuorostaan lämmittäisi sinun sisintäsi koko loppuelämäsi. No, jokainen maksaa itse valintojensa seuraukset.

    Äänestä

  • Nainen--vaan kirjoitti:

    Aina ollessani sinkkumiehen kanssa treffeillä mies arvioi soveltuvuuttani ja sellainen jatkuva kyttääminen ja arvostelu ärsyttää. Tulee sellainen äkkiä karkuun -fiilis

    Toinen asia mikä ärsyttää joissakin sinkkumiehissä on tuo naisten (lähinnän entisten) haukkuminen. Ex-vaimo oli varmasti kamala, mutta mistäköhän se mahtaisi johtua..

    Kolmas asia mikä suomalaisissa sinkkumiehissä ärsyttää on tuo minä olen tällainen enkä muuksi muutu -asenne. Naisen pitäisi harrastaa ja muuttaa arvomaailmansa miehen mukaan.
    Jollen ole tähän ikään mennessä oppinut golfia pelaamaan, niin yhtäkkiä se pitäisi olla minulle maailman tärkeintä...

    Varatut miehet eivät käyttäydy ym. tavalla.
    Ehkäpä he sitten tosiaankin kohtelevat naisia paremmin ja se on naiselle tietysti tärkeä asia.

    Aina ollessani sinkkumiehen kanssa treffeillä mies arvioi soveltuvuuttani ja sellainen jatkuva kyttääminen ja arvostelu ärsyttää. Tulee sellainen äkkiä karkuun -fiilis

    ""Toinen asia mikä ärsyttää joissakin sinkkumiehissä on tuo naisten (lähinnän entisten) haukkuminen. Ex-vaimo oli varmasti kamala, mutta mistäköhän se mahtaisi johtua..

    Kolmas asia mikä suomalaisissa sinkkumiehissä ärsyttää on tuo minä olen tällainen enkä muuksi muutu -asenne. Naisen pitäisi harrastaa ja muuttaa arvomaailmansa miehen mukaan. ""


    olen tasan samaa mielta. varsinkin tuo kohta "olen tällainen enkä muuksi muutu". hoh hoijaa, niin totta... varsinaisia jääräpäitä.ei mitään ymmärrystä kompromissien teosta ja empatiasta parisuhteessa.

    Äänestä

....erottamaan varatut miehet.

Tutustun mieheen lähemmin vain.....

..Jos miehen puhelinnumero on normaaliliittymä miehen omalla nimellä ja minulle annetaan lupa soittaa koska vaan. ...Jos mies antaa tarkan osoitteen ja luvan tulla koska vaan käymään. ....Jos auton rekisteritiedot osoittautuvat oikeiksi ja...Jos mies puhuu asiallisesti ilman kaiken maailman "lepertelyjä".

Näillä tiedoilla olen pärjännyt hyvin. Olen tutustunut muutamaan ihanaan vapaiseen mieheen ja pikkuisen on nyt lopultakin "säpinää" ilmassa. Saa nähdä, kuinka käy.

Äänestä
  • Olet fiksu täytyy myöntää. Ihmisillä on "kiire", kaikki tehdään vaikeimman kautta. Vaikeuksia saa jos niitä hankkii.

    Äänestä

  • Asiaa kirjoitit.

    Konstit ovat melkoisen yksinkertaiset, kun vaan malttaa käyttää hieman järkeä. Tosin tunteiden viedessä hurjaa vauhtia, jää monella moni hälyttävä pikkuseikka huomaamatta.

    Toki asioissa voi olla monia variaatioita. Puhelinnnumero voi olla työpaikan nimissä ja salainen, auto voi olla leasing tai työpaikan ja työtehtävien vuoksi soittaminen voi olla mahdollista vain tiettyinä aikoina. Näiden seulominen on monesti ongelmallista.

    Miehen luona käyminen kertoo monta kertaa hyvin paljon. Jos sinne ei pääse millään, jossain kyllä mättää ja pahasti.

    Toivottavasti "säpinäsi" ottaa kunnolla tulta alle ja siitä kehittyy jotain.

    Äänestä

Kirjoittajaa vieraskirjoihin, jos joku mies on huijari. Auttaa tosi paljon toisia naisia, jos edes on päivän tuollainen viesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-pettynyt ja hämmentynyt- kirjoitti:

Netissä on paljon vapaaksi tekeytyviä ukkomiehiä , jotka iskevät kyntensä elämänkumppania etsiviin herkkiin naisiin. Puhuvat ummet lammet, ovat hurmaavia ja ihania. Saavat naisen ihastumaan ja kun ovat saaneet naisen sänkyyn - katoavat.

Sitten alkaa selvitä: nimi tekaistu, "työpaikalla" ei tunneta, puhelinnumero pre-paid liittymä. Kaikki muukin on ollut pelkkää valhetta ja harhaa...Miehellä on varmasti jossain vaimo ja perhe...


Miksi- mies joka on hyvännäköinen,komea, hyvillä puheenlahjoilla varustettu - ja saisi varmasti helposti pelkkää seksiseuraa, jos sellaista etsisi, toimii näin? Miksi pitää vietellä elämänkumppania etsivä nainen, vaikka varmasti olisi pilvin pimen naisia,joita kiinnostaisi vain yhden yön jutut komean miehen kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu