AUTTAAKO PANACOD ISSIAKSEEN?

???????????????????
3512
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei sovellu pitkäaikaiseen käyttöön kuin pakon edessä sillä riippuvuus siihen tulee rankka.

Äänestä

Auttaahan se, mutta ei suositella pitkäaikaiseen käyttöön. Akuutissa vaiheessa kannattaa hoitaa kipu tehokkaasti pois, ettei jämähdä sängyn pohjalle. Kokeile ensin Panadolia, buranaa ja vastaavia. Jos niissä ei teho riitä, sitten voi ottaa Panacodia.

Äänestä
  • pandolia 1gX 3-4 vain muutaman päivän ajan. Jos sillä ei elvy, tai kipua on kuunnellut jo pidempään, ei auta kuin lähteä lääkäriin: siltä kunnon kipulääkkeet im. Sitten jatkot panadolilla, jos tarvetta.
    Panacod ei ole mikään tavalliseen käyttöön tarkoitettu popsittava, vaikka lääkärit sitä herkästi pitkäaikaisiin kipuihin jatkokirjoittavatkin. Pancod ei vie kivun syytä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lööppö kirjoitti:

???????????????????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu