seksiä muutamia aikoja...et sitä enää kaipaakkaan..ihmeellistä??
Kun olet
-ilman-
361384
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Alussa panettaa jatkuvalla syötöllä, mutta sitten tilanteeseen sopeutuu ja unohtuu koko asia. Paitsi näin kesällä asia nousee taas mieleen :(
ei jaksa olla montakaan aikaa!
alapäähän ei tarvitse päästää ketään ja hyvin menee ja pärjää, seksinarkkarit ja riippuvaiset ovat erimielipuolta asiasta?
Näin se menee, menee viikkojakin että edes muistaa koko seksin olemassaolon ja sitten se unohtuu samantien taas muutamaksi viikoksi.. ihan hyvä :)
Tämä kevät ja kesä kyllä kokeilee hermoja, komeita miehiä paikat väärällään.. aaah. Onneks kohta tulee syksy ja pääsee taas rauhaan puoleksi vuodeksi kiusauksesta :D
tiukasti neljän seinän sisällä
toteuta? Jotkut jo vuoden roikkunu ja yli. Tälläkin palstalla sama purnaus päivästä toiseen ja oon joskus mielenkiinnosta käyny lukaseen niiden vanhoja juttuja ni samat jutut vuosi sitten. Tosi säälittävä joukko epäonnistujia.Hirvee haku päällä mutta eihän noilla osalla ihan kaikki ole himassa.En sinänsä ihmetele että ne pyörii täällä,parempi kun ovat kaduilta pois.Mukavampi meille muille :-)!
allekirjoittanut ainakin alkaa kaipaamaan sitä enemmän jos tulee liian pitkä tauko, esim. jonkun pidemmän komennuksen aikana.
Nii ja liian pitkä tauko on viiko.
mut eipä onneks tartte olla ilman! =)
...teillä naisilla helppoa.
seksiä toisen henkilön kanssa--)) itsekseen kai jokainen joskus ja aina;)?
tuskin edes osaavat kuvitella hankaluuksia elämässä kun kaikki on niin helppoa
Itse olen ollut jo todella pitkiä aikoja ilman pimpukkaa ja enää en edes osaa kaivata naisia :)
Ihmeellistä tämä elämä, kokeilkaa te muutkin olla ilman niin kohta ette enää edes muista asiaa vaan tärkeämmät asiat menevät edelle :)
..mikäs piru sen tärkeämpää vois olla?! ;)
ainakaan viriilille ja terveelle ihmiselle..
kiitos, mut enpä taida kokeilla! ..näin on hauskempaa! =)
ja matkustelu ja ystävät esim. tärkeämpää.. kuin hässääminen eli pimppaleikit!
unohdetaan nyt toi Maslowin tarvehierarkia ja keskitytään olennaiseen...
kuulostaa melko köyhältä elämältä..
ei siis sillä etteivätkö matkustelu ystävät jne olis tärkeitä...mut eivät ne paina vaakakupissa mitään loistavan molempia osapuolia tyydyttävän intohimoisen seksin rinnalla! ;)
ja itseasias jos vaikka otetaan ihmisen perustarpeet tähän mukaan tarkasteluun (uni, ruoka jne..) niin tutkimusten mukaan nälkäinen mies valitsisi ennemmin seksin kauniin naisen kanssa kuin hyvän aterian.. =)
ennemmin kuin satiaisia tänne asuntoon
harjoitella naimisen loppua kun se päivä tulee kuitenkin joskus jolloin kalu ei nouse.
hyviä akteja sulle.
nykypäivänä on jo yhden jos toisenkinlaista troppia: pillerit, injektiot, proteesit...
ja uutta pukkaa markkinoille päivittäin!
eli kyl täs saa painaa koko ikänsä! =) nou hätä..
..ja niinhän sitä sanotaan, että nainen on nainen koko elämänsä, mies on mies vain niin kauan kuin pystyy! ;)
eli oletko enää mies...?
kumppaneita mullakin sentään ollut jo..no enpä taida kertoa...mut MONTA! ;) ..eikä ole tullut satiaisia tms vaik on maailmaakin kiertänyt ristiin rastiin...
elikkä ehkäisy kuntoon ja eikun liikenteeseen! =)
ulkoista kalua mulla joten sisäinen vehe pysyy kosteena vaikka 100v:ksi )))
eihän sun sit tartte olla yhtään ilman...
kuten ei onneks munkaan! =)
yhtenään, voin olla kuita täysin ilman..siis toista ihmistä.
..en nyt oikeen ymmärrä mitä selität, tai puhummeko edes samasta asiasta...
pointti oli kuitenkin se että täyspainoiseen elämään kuuluu AKTIIVINEN seksielämä!
jos se puuttuu, niin elämästä puuttuu jotain TOOODELLA olennaista...
toivottavasti sultakaan ei puutu.....
voin olla kaaauuuaaannnn ilman ja ei huolta ,,ei siihen kuole;))
mä en meinaa olla kaaaauuuuaaan ilman..en edes vähää aikaa! =) eikä kyl onneks tartte...
mene noin. No mun ennätys on ehkä kaksi kuukautta. Ekat viikot on tuskaa. Miehiä katselee kiimaisena ja miettii että kukahan niistä voisi antaa. Sitten tasaantuu ja alkaa miettimään ehkä syvällisempiäkin asioita ja vaatimaan "suhteelta" muutakin kuin himoa. Kunnes taas sama rumba pärähtää käyntiin.
sexnarkkareita, no elämä opettaa..))
on pahasti koukussa riippuvuuteensa eikä hallitse itse itseään
että paskapuhetta.
viel ilman kuhan ikänet!
Sama tupakan, viinan, suklaan ja urheilun kanssa.
Ihan turha sitä on muuksi yrittää selittää. Mitä pitempään olen ilman sitä rajummin ikävöin kumppaniani...ajoittain. On tietenkin aikoja jolloin ei tule seksi mieleenkään eikä siten kaipaakaan sitä.
Rakastani ikävöin kuitenkin joka päivä, jos hän ei ole luonani.
????
kun on ilman toisen ihmisen läheisyyttä kauan niin se tuntuu paljon pahemmalta. Kun itsensä kuitenkin voi tyydyttää niin monilla muillakin tavoilla, mutta sitä toisen ihmisen kosketusta ei silloin saa.
vierellä mutta seksiä harvemmin ,pelittää näinkin.
Mutta mun seksuaalisuuteni onkin sellaista keskivertotasoa. Joillakin voi olla vaikeata olla ilman seksiä pitkiä aikoja.
Ei siinä mitään ihmeellistä ole, eikös se naisilla mene noin. Miehillä taitaa olla toisin päin.
Näin on ja se on hyvä juttu.