Festarilla tatioinnit!

Just tuos provinssis kävin, ja huomasin kuinka pitkät jonot oli sellaiseen linkkamalliseen autoon, jossa tehdään tatuointeja.
Mun käsittääkseni juopuneelle ihmiselle ei edes saa tehdä tatskaa, oonko oikeassa?
Ja kuinka ihmiset edes lähtee ottamaan kännis tatuointia festarilla, sitä en ymmärrä. Moni katuu varmaan seuraavana aamuna =(
61135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

:-)

Äänestä

Ei kai siihen mitään lakia ole, etteikö niitä saisi kännisille tehdä, tämä vaan kertoo tatuoijan moraalista melkoisesti (siis mikäli niitä kännisille tekee) Kaikki itseään ja koko alaa yleensä kunniottavat tekevät kuvia VAIN JA AINASTAAN vesiselville.

Äänestä

Ei känniselle tehdä tatuointia eikä myöskään krapulassa tatuoinnin ottaminen ole suotavaa, sillä veri on silloin ohuempaa kun on alkoholia veressä, joten verta vuotaa enemmän tatuointia ottaessa ja se voi haitata värin tarttumista..

Äänestä
  • Provinssis esim se linja-auto on pääportin vieressä jossa ei vesiselviä tyyppejä ole ainoatakaan! Ja känniset jonottaa ja yksitellen ne siellä sisällä käy hakattavana.

    Sivusta eilen seurasin, kun nurtsilla siinä istuskelin kaljotellen =)

    Äänestä

Itse kävin tuossa kyseisessa keltaisessa bussissa hakemassa pienen tatskan melkein selvänä viime lauantaina.

Hieno tuli eikä kaduta yhtään.

Asiallista porukkaa ja osaavat hommansa hyvin ja kaiken lisäksi sai vapaasti käydä ns. rasvattavana parin tunnin välein... Hoitavat tehtyjä tatuointeja koko festarin ajan ihan hyvää hyvyyttään...

Äänestä
  • Itse vaan jotenki kun vuosia mietin ja suunnittelen tatuointia ja paikkaa mihin se hakataan, niin en voi kuvitella et hetken mielijohtees kävisin pienes hiprakas ottamas tatuointia.
    Mutta onhan se niin ettei kaikki tarvi sitä mietintäaikaa niin kauan.
    Hienoa että tatskasta tuli hyvä, osaavat näköjään hommansa hyvin =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelen vaan kirjoitti:

Just tuos provinssis kävin, ja huomasin kuinka pitkät jonot oli sellaiseen linkkamalliseen autoon, jossa tehdään tatuointeja.
Mun käsittääkseni juopuneelle ihmiselle ei edes saa tehdä tatskaa, oonko oikeassa?
Ja kuinka ihmiset edes lähtee ottamaan kännis tatuointia festarilla, sitä en ymmärrä. Moni katuu varmaan seuraavana aamuna =(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu