Mikä helveetin kultti tänne on muodostunut ihannoimaan vaaleita naisia? Mikä meissä tummissa on muka vikana prkl... Kyllähän se on sori vaan niin että tummassa naisessa on särmää, vaaleassa ei niinkään.
Mikä hele?!?!?1
saamari!
221890
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
tukanväri sen kertoo sitten... näköjään ootte ainakin tyhmiä jossei muuta...
Ei se ole syntynyt, vaan kulkennut mies sukupolvelta toiselle ja tulee aina kulkemaan. Särmikkäänä tummana voit tehdä yksinkertaisen testin, ota kaveriksesi seksy blondinainen ja menkää johonki tilaan joka on täynnä miehiä. Jakaannutte eri suuntiin ja seuraat mihin suuntaan miesten katseet kääntyvät. Miehenä tiedän vastauksen...
Olen kaunis, mukava ja vieläpä fiksu brunetti.Kaverini on Blondi, isorintainen, mukava, puhelias mutta hiukan hölmö..itselläni on pienet rinnat, en ole niin puhelias, mutta en koskaan ymmärrä kuinka hölmö kaverini voi olla.. Baarissa saamme yhtä paljon huomiota, minä jopa yleensä enemmän. Kaveriani isketään tasan yhdessä tarkoituksessa, että saatais sänkyseuraa, kun puhutaan puhutaan pelkille rinnoille. Kaverini aina itkee kun ei löydä miestä vakavissaan. Itseäni iskee yleensä hiukan "vakavissaan olevat fiksut" miehet, ja hyvä sillä ei kaverillani ole aina helppoa olla blondi..
... kysehän oli blondista, ei sexystä blondista.
Miksi pitäisi etsiä jostain sexy blondi ja lähteä tekemään tuota testiä??
Tuollaiset testit voi tehdä ainoastaan niin, että vartalon malli ja kasvot ovat suurin piirtein samaa "sexyluokkaa" ja sitten katsotaan, kumpaa miehet ihastelevat enemmän.
Itselläni kylläkin käynyt aina niin, että minua ihastellaan, ei blondeja ystäviäni... johtuneeko siitä, että sexikkäitä blondeja ei oikein ole olemassakaan??
Jos noin kateellinen olet vaaleaveriköille niin varaappa aika kamapaajalle ja tee itsestäsi sellainen!
Minä olen ns "tekoälyn" (eli nykyään lähes mustat hiukset) omaava blondi ja ihan yhtä hyvin on miesseuraa löytynyt :)
Ehkä se on asenteesta kiinni nainen. Kokoa itses.
lihavuus palstalla laihojen ja lihavien sota... ihannenais palstalla tummien ja vaaleiden naisten sota
et määkin tiedän, et kuka kingi.stsit vitsi kuku loikkii niin vikkeläää ku ehtii viel tsdaa.
älä ole noin kade tummille naisille. kyllä joku teidät blonditkin huolii..ainakin jos tarvii oleskeluluvan.
Tuolla miesten palstalla on taas kukkinut jo pidemmän aikaa joku ihme "tummahiuksinen-mies" lahko.
särmää on aidoissa etelänmaalaisissa latinobruneteissa, suomalaiset brunetit ovat lähinnä vitsi silläkin saralla.
Näissä latinobruneteissakin on tosin vikansa, vanhenevat nopeasti, onmaavat karkean karvankasvun, josta seurauksena terävä sänki ympäri kehoa ja ehdottomasti hirvein asia...heille kasvaa viikset.
Joten pitäydyn jatkossakin pehmeissä, pehmeäkarvaisissa naisellisissa blondeissa.
ei mikään
on blondin kosto :-)
Provo-viesti selvästi!
Lähes kaikkihan täällä palstalla ovat nimenomaan
tummia ihannoineet :-)
aaah haaaaaa eeeeeeh londikosto eeeeh hiiih ai kauheeta hih hih ai kauheeta mistä KEKSIT.
Siinä maha missä painitaan ;-)
Jäikö aamulääkkeet ottamatta?
Ei tummissa naisissa ole mitään vikaa. En ymmärrä myöskään tuota tietyn hiusvärin ihannointia, sillä eri värejä saa purkista, mikäli siltä tuntuu.
Joo sama kävi mielessä. Ja kyllähän se niin on, että jotkut miehet ovat pitkien, vaaleiden hiusten perään. Toisaalta sellaiset miehet eivät ole koskaan juuri kiinnostaneet minua. Minulla on tummat, lyhyet hiukset ja voin sanoa, että vakavia ja vähemmän vakavia suhteita on kyllä riittänyt näilläkin hiuksilla. Eiköhän näitä miehiä riitä meille kaikille... Jos jotkut ovat pelkästään vaaleiden hiusten perään, niin siitä vaan! Miehet eivät maailmasta lopu!!!
kyl nyt luulis löytyvän :D ainakaan itteä ei pahemmin blondit kiinnosta... Semmone pieni pippurinen brunetti kyllä paljo enemmän kiinnostaa itteä ja luulis nyt seuraa löytyvän vaikka minkä värisillä hiuksilla :D
Kyllä tahtoo tummatukkaiset naiset viedä voiton ; )
Kyllä täytyy sanoa, et itelläni on ollu mustatukkasena miesrintamalla paljon enemmän vientiä kuin blondina. Voi johtua siitäkin, et tää väri sopii mulle paljon paremmin vaikka mun luonnollinen väri onkin tummanvaalee. Kyllähän vaaleet hiukset on siinä tapauksessa ihan nätit, jos ne on hyvin leikattu ja väri on luonnollinen, eikä mikään kusenkeltanen tai valkonen hamppukasa. Yleensä kuitenkin kokonaan vaaleet hiukset saa kantajansa näyttämään valjulta, mikäli ei omaa tummahkoja kulmia ja rusketusta.
ovat harvemmin kauniita....
Vai "Niin SE miehet sanovat".
Oiskohan blondin kirjoittamaa tekstiä.
Kannattaa opetella kirjoittamaan ja jos vielä
lukemaan opettelet, niin suurin osa miehistä
pitää bruneteista :-)
Mä ainakin diggaan ittestäni tummempana (tai siis tummanpunanen tukka on) ja niin tuntuu diggaavan moni muukin ;)
Mitä sillä on väliä, tukan tulee sopia ittelle. Olipa se sitten tumma tai vaalea. Ei s e ole kaunista saati seksikästä jos todella vaaleaihoinen pistää tukkansa ihan tummaksi. Ja päinvastoinkin toimii hyvin harvoin.
Ne vasta pään kääntää.