Kun elämä tuntuu niin tylsältä aina vaan, samaa puuroa. Mitään harrastustakaan ei jaksa aloittaa eikä viitsisi kokeilla huumeitakaan, alkoholia kyllä pitäisi alkaa juomaan enemmän niin relaisi useimmin. Tuntuu vaan, että tämä on yhtä harmaata mössöä aina vain. Kukaan ei välitä ja aina saa olla yksin. Hermot menee ja kiukuttaa!
Mitäköhän tehdä
...........
5522
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
pieni korjaus siihen.
Yeah, right.
Jos tunnet itsesi masentuneeksi niin miksi et kokeilisi masennuslääkkeitä? Siis oikeita mielialalääkkeitä niinkuin ilmeisesti tarkoititkin? Niistä voi olla apua, minulle ainakin oli.
niimpä niin. ittekki oon samaa miettiny. toisaalta oon kyl nyt onnellinen, mut kyllä se yksinäisyys ja todellisuus pian iskee vasten kasvoja. ku ei oo mitään, eikä ketään. mutta oma vika kun ei mitään tee?
niin aina /- 0