olisi kysymys huulilävistyksestä ja sen hankaamisesta. itse otin huulilävistyksen tapilla pari päivää sitten ja mietinkin että onko se normaalia että läväri hankaa ikenen ja hampaan rajaa? puhuessa se hankaa hampaita. hankaus ei tosin satu mutta ajattelin että onko tämä siis normaalia ja häviääkö hankaus tapin kokoa vaihdettaessa tms? kiitos etukäteen!
huuliläväri hankaa??
elilaa
7488
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Onko sulla siinä semmonen pitkä tappi? Itelle madonnaan laitettiin ensikoruksi semmonen todella pitkä tappi, hinkkasi ikeneen ja syöminen oli hankalaa, joten vaihdoin heti seuraavana päivänä lyhyempään. Parani kumminkin hyvin.
Tosin tuolla lyhyelläkin korulla parin ekan kuukauden aikana aina hymyillessä koru hankasi ikeneen, koska turvotusta oli jonkun verran. Ajan kanssa turvotus laski, ja nyt lävistys on laskeutunut normaaliin kohtaan, ei hankaa enää.
Suosittelen vaihtamaan lyhyemmän korun, vaikka se viikon aika pidemmällä tapilla ei vielä oliskaan täynnä.
Itse putsailin myös septidinillä.
joo, vielä on suht pitkä tappi ja mietiskelinkin, että vaihtaisin sen pian lyhyempään kun musta tuntuu ettei mun huuli oo turvonnut juuri lainkaan!
voihan toki olla että se silti on vielä vähän turvonnut ja että koru löytää paikkansa pian. muuten, samalla aineella puhdistan kuin sinäkin :) ja kiitos vastauksesta!
Älkää hyvät ihmiset puhdistako septidillä lävistyksiänne, varsinkaan jos ette ole sitä laimentaneet vedellä! Septidi kuivattaa ihoa ja se ei tosiaan ole hyväksi.
sellasta se on tappien kanssa. laita koruks hevosenkenkä tai rengas niin ei oo mitään ongelmaa.
Jos on ylähuulessa madonna niin siihen ei kyllä mitään hevosenkenkää tai rengasta laiteta..
ihana koru joo mut IEN EI SIT PALUDU I-K-I-N-Ä! et kannattaa miettii kumpi on tärkeempi, ihqlävistys vai terveet ikenet...
Ei ole ikeneen tullut mitään vaurioita ja lävistys ollut siinä pari vuotta.