Alkaa pikkuhiljaa tympimään naisten nirsous. Liikuntaa harrastava raitis nuorimies (24v) ei sitten kelpaakaan. En saanut puolessa vuodessa yhtään vastausta, vaikka ilmoitukseni oli asiallinen. Myös opintomenestykseni on hyvää. Taidanpa unohtaa naiset ja keskittyä väikkärin kirjoittamiseen, kun kerran tiedemaailmassa on näköjään paljon helpompi menestyä.
Tein minä itselleni ilmoituksen
menestynyt
151868
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
kehenkään yhteyttä? Oliko profiilissa kuva? Haitko kenties seuraa opintosuorituksia heiluttaen ?
Itse en ottanut yhteyttä. Haluan vain todella kiinnostuneilta yhteydenottoja, joten uskon, että jos minusta ollaan todella kiinnostuneita, ei siihen tarvita kuvaa. Uskoisin, että kyllä jos nainen on kiinnostunut tosissaan, hän kyllä kirjoittaa ensiksi. Opintosuorituksillani en ylpeile ellen sitten saa opiskeluaikana Nobelin palkintoa, mitä en hyvin todennäköisesti saa. Parempi vähän vähätellä menestyksiä kuin leuhkia.
kun ei ole kuvaa......eikä sua tunne......eikä mitään....?
Kuka hitto kiinnostuu TODELLA tyhjästä????
Sulla on päässä vikaa jos kuvittelet ettei ihmisillä ole muuta tekemistä kuin haikailla tyhjän perään.
Se on Sinun hommasi tehdä itsestäsi kiinnostava.
Ajatuksesi ovat super-itsekkäitä, ja tosi on, silleen kyllä jää ilman. Katsos, parisuhteeseen pitäisi olla seurallinen ihminen, ei noin kuiva ja itsekäs. Kukaan ei tule Sinua kotoltasi hakemaan kovinkaan kiinnostuneena. hehheh. Okei, naurut sain kirjoituksestasi.
onnistua paremmin, jos eläisit tällä planeetalla.
1) Miehet ovat niitä jotka pääsääntöisesti tekevät aloitteet.
2) Hyvin harvasta profiilista saa henkilöstä mielenkiintoisen kuvan. Siihen toiseen tutustuu vasta kun kommunikaatiossa pääsee vauhtiin ja se osuus on sosiaalista yhteispeliä eikä sitä, että toinen kököttää seinäruusuna ja antaa toisen olla "kiinnostunut".
3) Jos profiilisi on tusina profiili ja siinä ei ole edes kuvaa niin MIKSI kukaan ottaisi siihen yhteyttä? Voin kokemuksesta sanoa, että eivät ne kaikki naiset edes odota ihmeellisyyksiä siltä miehen ulkonäöltä, mutta rehellisen kuvan laittaminen kertoo itseluottamuksesta ja avoimuudesta. Jos sitä kuvaa panttaa, toinen voi alkaa epäilemään, että toisella on jotain salattavaa (itselleni naisten kuva ei ole erityisen tärkeää.).
4) Kannattaisi yrittää katsoa tilannetta sen toisenkin osapuolen kannalta. Jos siihen ei kykene, voi odottaa ongelmia ennemmin tai myöhemmin.
tiskillä kaljamuki kourassa ja odotat että ihmiset lähestyvät sinua? Ymmärrät kai, että sillä menetelmällä et saa sitä mitä haluat, vaan todennäköisesti et yhtään mitään tai sitten sen, joka sinut kelpuuttaa.
Tekemällä itse aloitteen saa sitä mitä *itse* haluaa.
nettideittailussa miehet tekevät aloitteet, naiset valitsevat. Vaikka olisit kuinka hieno, voit varautua saamaan vastauksen ehkä yhteen lähettämääsi aloitteeseen kymmenestä. Ainoat poikkeukset ovat todellisia alfauroksia, tai sellaisen näköiseksi itsensä netissä tehneet. Jokainen nainen käyttäytyy kuin olisi nettideittailun "alfanaaras".
Pääsyy tähän ovat tuhannet pervertikot, jotka lähettävät pari sataa kiimaviestiä päivässä joka suuntaan. Tämä tekee typerämmät naiset kuvittelemaan, että heillä on muka paljonkin valinnanvaraa, ja fiksummat taas suhtautuvat jokaiseen yrittäjään kuin se olisi taas joku niistä pervoista.
Olen selanut ilmoituksia ja minä ohitan kaikki missä mies kehuu itseän liika eli tuntuu liian täydellisestä. Tulee olo, että itsekkin pitäisi olla täydellinen... ja en ole.
Mä en ainaka ikinä vastais miehelle joka on täysin raitis,jotenkin vaa saa sellasen kuvan,että se on tylsä ja ihan liian kiltti tai jotain.Ei mua kyl mitkää juopotka kiinnosta,ite juon tosi harvoin,mut en kyl täysin raittiiks alkas,enkä täysin raitist miestäkä kelpuuttas.Sit just jos opinnoil alkaa kehuu,saattaa saada sen kuvan,että eiks ton elämäs o mitään muuta ja onkohan se taas joku nörtti,ei kiitos.Myös se kuva vaikuttaa,että onko profiilissa.On sellaisia joille ulkonäkö ei merkkaa mitään,sama se minkänäkönen joku,on.
saattaa ikävä kyllä tulla myös mieleen, että henkilö on kuivilla "rimpuileva" alkoholisti.
liikunnallinen mies olen (26v), ja profiiliin olen kirjoittanut, kuvan kera, hieman totuttua enemmän itsestäni, jotta erottuisin massasta. Ei tunnu kolahtavan naisille, vaikka olen tehnyt useita aloitteita. Pari kertaa olen tainnut saada jopa jonkinlaisen vastauksen, yleensä en sitäkään. En ole ehdotellut mitään sopimatonta, joten siitä ei voi olla kyse. Jos kerran naiset torjuvat silläkin perusteella, että on liian hyvää ollakseen totta, niin taitaapa olla turhaa heitä lähestyä. Jääkööt sitten yksin pelkoineen.
vaan helvetin tylsä?
Tosin juttuhan on niin, että tylsästi kirjoittava henkilö ei välttämättä ole tosielämässä ollenkaan tylsä. Huumoria ja hyvää omaleimaisuutta on niin monenlaista. Mutta ei kai kaikki naiset hae sitä porukan hauskinta tyyppiä? Mitä vikaa on siinä vähän värittömämmässä ja ujossa kaverissa, joka huolehtii läheisistään, pitää sen minkä lupaa ja oikeasti välittää sinusta? Niin niin, hän ei ehkä saa sukkia pyörimään jaloissasi heti ensinäkemältä, mutta hän ei koskaan jättäisi sinua pulaan. Hän välittäisi sinusta oikeasti. Eikä pidä erehtyä luulemaan, että hiljaisuus ja varovaisuus tarkoittavat tunteettomuutta, intohimon puutetta tai sisäistä tylsyyttä.
Tuli vaan mieleen, että olisikohan sinunkin viestisi kohdentuneet lähinnä sellaisille naisille, jotka saavat aivan älyttömän määrän viestejä? Kaikki kun eivät kuulemma kerkeä kaikille edes vastata.
Toisaalta, vastaamattomuus on nettideiteissä valitettavan yleistä, niin miesten kuin naistenkin keskuudessa, mikäli toinen ei kolahda ensiviestillä ja profiililla.
eihän ne naiset hyvän päälle tajua, opiskele nyt vain lisää niin saat varmasti joku mallin ja hyvä palkkasen duunin.. opiskelu on ihan jees mut tahtoo jäädä näköjään tuo elämän kokemus aika vähäiseksi
Olen juurikin samankaltainen, vähän värittömämpi ja hiljaisempi kaveri. Hyvässä seurassa puhun paljon ja olen jopa hauska. Kunpa tietäisi onko vika minun pärstässä vai koko olemuksessa kun ei juuri kukaan syty lyhyen tuttavuuden jälkeen.