huomenna sen tee.. katseltu jo monta kuukautta ja kierretty ja satuttu "yllättäin" samoihin paikkoihin. Ei jaksa enää leikkiä, jos kieltäydyt olen ainakin yrittänyt... tehdäänkö kaikki sama ihastuksen kohteelle? muutenkin jos en kerro niin ihastus jää kesälomalle ja epätietoisuus jatkuu syksyyn ku omatki lomat välis..
huomenna kerron
tyttö etelästä
51633
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Työpaikallani on eräs söpö tyttö, tuntuu että ollaan kumpikin vähintäänkin ihastuneita toisiimme (katseet, hiljaisuus ja kaikenmaailman takeltelu).
Eipä siinä vielä mitään, että jonkun iskevän suoraan möläyttäminen olis vaikeeta, lisäks käyn päänsisäistä kamppailua siitä kannattaako työkaveriin ylipäätänsäkään sekaantua. Kuten moni tietää, samassa työpaikassa ei ole helppo olla jos homma ei toimikaan eikä paljoa kiinnostaisi sen toisen kanssa olla enää tekemisissä.
niin miettiihän noita, varsinkin se pelottaa et sanoo olevansa varattu/ tai ei kiinnosta, ku sit hankala olla samois työtehtävis tietysti eri vuoroon voi aina hakeutua :).. mut tää molemminpuolinen kyttäyskään ei enää pitemmän päälle oo viisasta..
Itse samassa tilanteessa tosin en yhtä rohkea kuin sinä =) Uskalsitko kertoa tunteesi?? Jos niin mikä oli vastaus =) Ihan uteliaisuuttani vaan =D
uskaltanutkaan?, nyt päättäväisyyttä peliin:
Ensin poljet fillarilla 10km, sitten juokset talon ympäri 12min. ja menet tarkistamaan vastaukset! Jokohan alkaisi irtoamaan..
että uskalsi kertoa, mutta toivottavasti ilmoittaisi!!!