oon nyt ollut laihdutuskuurilla n. kuukauden. päivittäinen liikuntani on tunti kävelyä ja puoli tuntia lihasharjoittelua. onko hyvä? mutta ongelma on repsahtelu. yhtenä päivänä saatan olla ihan terveellisellä linjalla. mutta sitten taas toisena päivänä se menee jo yli. tänäänkin söin 2 mehujäätä, makkaraa ja ranskalaisia :/. sitten tulee ajatuksia että "en mä sinä onnistu, mitä järkee olla syömättä kun kerran aloitin." miten saisin syömiseni hillittyä. ja jos kaverit tarjoaa joka pöivä herkkuja niin pitäisiki suoraan sanoa että EI!
Vaikeata
fatass
2253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ITSEKURI. Siinäpä se. Jos sitä ei ole, niin laihtumisesta on turha edes haaveilla. Se on niin yksinkertaista.
suunnitelmallisuus merkitsee.Itsekuri tulee ja menee, toisena hetkenä sitä on roppakaupalla, heikkona hetkenä ei yhtään, siihen ei kannata luottaa.
Älä pidä lähettyvilläsi mitään roskaruokaa tai herkkuja mihin voisit sortua.Jos sorrut syömään tavan ruokaakin liikaa niin osta kerralla ruoat vaan yhdeksi päiväksi.Vaatii vähän mielikuvitusta mut syömishimon iskiessä ei sitten kaapista löydy kuin vihanneksia ja hedelmiä ym mitä napostella :) Mieliteotkin menee ohi ja seuraavana aamuna on mukavampi olo kun ei edellisenä iltana tullut mässäiltyä.Ei kannata myöskään päästää itseään liian nälkäiseksi jotta sortuisi rasvaiseen roskaruokaan.Ehkä syöt liian vähän ja sit alkaa tehä hirveesti mieli jotain herkkuja.
Hommaa joku vaate mikä vastaa ihannekokoasi ja kun sovitat sitä niin varmasti tekee mieli laihtua mahtuakseen siihen :) Ota joku tavoite mitä kohti menet.
Jos kaverit tarjoo herkkuja etkä viitsi sanoa että laihdutat niin keksi joku hyvä tekosyy :)