Minulla on kuukauden ollu kamala selkä ja hartiakipu! Kortisonia on pistetty, auttoi vain hetken. Olen niin jumissa. Kerran kävin hierojalla, mutta nyt ei ole siihenkään varaa. Mitä teen tän kivun kanssa? Ihan kamalaa! Lääkkeet ei auta kuin hetken. Voiko mulla olla joku pullistuma? Yleensä kipu on yläselässä. Olen 18-vuotta.
Tajuton selkäkipu!
painajaista...
3916
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Siellä yläselässä lienee hermopinne, joka pitäisi avata. Se pinne kiristää lihakset krmappiin ja kipu on polttavaa tai viiltävää ja varsin tuskallista.
Sun täytynee mennä naprapaatille, osteopaatille, kiropraktikolle tai manipulaatiohoitoihin erikoistuneelle OMT-fysioterapeutille.
siis googlaa sanalla venyttely/pilates ja alat jumppaamaan,kyllä se siitä. Varovasti kun vika on selässä.lämmittelet ensin jne
antako kovin paljon pistää kortisonipiikkejä,ne haurastaa luita ja vain tosi lyhytaikainen apu!!