outo vihlominen

Siis kun minun takahammasta vihloo ihan älyttömästi aina kun syön. Se alkoi tänään.
Se ei voi minun mielestä olla reikä, koska minulta porattiin reikä toukokuun alussa ja se uus reikä olisi varmasti silloin jo pitänyt huomata!!
Eli mikä siinä voi olla?!
3472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

paikkaa ei saumattu kunnolla ja hammas mata paasi taas valloilleenb.

Äänestä

hammastahnaa.Minä en pärjäisi ilman sitä.

Äänestä
  • Minulle kävi näin, käyttelin hammaslankaa ja alhaalla kahden viim.hampaan väliä alkoikin pakottaa ja vihloa aina syömisen jälkeen, ien turvoksissa. Ostin oxygenolin vihlovien hampaiden tahna, nyt tuntuu vihlovan sekä ala- että ylähampaita samasta kohtaa. Onkohan niin, että tämä tahna ei mulle sovi vai voimistuuko vihlonta alkukäytössä ja parantuu pitempään käytettyä?

    Buranaa pitää ottaa joka ilta ennenkuin helpottaa kolotus...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä voi tarkottaa??!! kirjoitti:

Siis kun minun takahammasta vihloo ihan älyttömästi aina kun syön. Se alkoi tänään.
Se ei voi minun mielestä olla reikä, koska minulta porattiin reikä toukokuun alussa ja se uus reikä olisi varmasti silloin jo pitänyt huomata!!
Eli mikä siinä voi olla?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu